978-83-235-0448-1
L_Settembrini

Wybór łacińskich pism Francesca Petrarki o tematyce podróżniczej obejmujący listy oraz jedyny w swoim rodzaju przewodnik dla pielgrzyma udającego się z Włoch do Ziemi Świętej. Jak napisał w recenzji Mikołaj Szymański, "przygotowany do druku tom jest pracą znakomitej jakości, która może znaleźć czytelników w rozmaitych środowiskach: filologów i historyków, miłośników starożytności i renesansu, łacinników i italianistów. Przede wszystkim zaś trafi do tych, którzy chętnie sięgają do dzieł Michela Foucaulta, czy Krzysztofa Pomiana, dających nową, pogłębioną wizję historii kultury. Autor opracowania jest godnym kontynuatorem tradycji polskich studiów nad Petrarką, której symbolem może być książka 'Petrarka' Jana Parandowskiego."

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Warszawskiego, 2009

Papel | 2016-09-06