Vida local

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Prozatorska". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Ha!art
opowiadanie polskie
literatura piękna
jagarkar

Zamiast (?) wstępu: Trzy zamieszczone w tomie opowiadania traktują o doświadczeniu psychodelicznym przydarzającym się „językowi”; jedno wynika z drugiego, co znaczy, że Ociupina ziemi tarasuje byka jest skondensowaną formą Angielskiego z Anglikami, a sama zawiera się w tekście Broadcast. Całość pisałem cztery lata, między 2007 a 2011, realizując w trakcie rimbaudowski postulat dotyczący...

Zamiast (?) wstępu:

Trzy zamieszczone w tomie opowiadania traktują o doświadczeniu psychodelicznym przydarzającym się „językowi”; jedno wynika z drugiego, co znaczy, że Ociupina ziemi tarasuje byka jest skondensowaną formą Angielskiego z Anglikami, a sama zawiera się w tekście Broadcast. Całość pisałem cztery lata, między 2007 a 2011, realizując w trakcie rimbaudowski postulat dotyczący rozprężania zmysłów. Czytelnikowi polecam lekturę skonfrontowaną z pejzażem używek. W tekście nie występują żadne „błędy”, choć można by tak uważać.

15.06.2011

Tomasz Pułka

• • •

Tomasz Pułka (1988-2012) – za życia opublikował cztery książki poetyckie: Rewers (2006), Paralaksa w weekend (2007), Mixtape (2009) i Zespół Szkół (2010); był także współautorem biuletynu poetyckiego Kryzys (2009). Ponadto, realizował się jako bezkompromisowy krytyk literacki, felietonista i autor sieciowego dziennika Impresje rudnickie (2011). Prowadził kilka blogów, na których publikował grafiki, nagrania audio oraz klipy wideo. Był członkiem grup literackich Perfokarta i Cichy Nabiau skupionych wokół poezji cybernetycznej.

Pułka zginął w tragicznym wypadku we Wrocławiu 9 lipca 2012 r.

Tom narkotycznej prozy Vida local to druga po tomiku poetyckim Cennik pośmiertnie wydana książka autora.

źródło opisu: Korporacja Ha!art, 2013

źródło okładki: www.ha.art.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!