Rośliny kserotermiczne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Flora Polski". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza MULTICO
978-83-7073-982-9
flora i fauna

W książce przedstawiono 250 gatunków roślin ogólniestepowych, stepu ostnicowego, stepu kwietnego, muraw naskalnych, okrajków oraz ciepłolubnych synatropów. Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie, także status i inne ciekawe informacje w akapicie „warto wiedzieć”. Wszystkie najważniejsze cechy...

Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie, także status i inne ciekawe informacje w akapicie „warto wiedzieć”. Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. W części ogólnej znajduje się charakterystyka roślinności stepowej w Europie i w Polsce, historia muraw kserotermicznych, ich zróżnicowanie, sposoby ochrony oraz kryteria podziału.

źródło opisu: http://www.multicobooks.pl/przyroda/flora-i-fauna/...(?)

źródło okładki: Merlin.pl