Archiwum jako projekt . Poetyka i polityka (foto)archiwum

Tłumaczenie: Katarzyna Bartoszyńska
Wydawnictwo: Archeologia Fotografii
The archive as project : the poetics and politics of the (photo)archive
historia
Szablozębna

Spis treści: 23: Archiwum w teorii 42: John Tagg: Maszyna archiwizacyjna - lub aparat fotograficzny i szafa kartotekowa 67: Wolfgang Ernst, Archiwum , przechowywanie, entropia. Tempor(e)alności fotografii 87: André Gunthert, Historia jako partyzantka. Dyskurs i pragmatyka archiwum fotograficznego 106: Helen Petrovsky, Materia i pamięć w fotografii 132: Sven Spieker, O kwestii archiwów i...

Spis treści:
23: Archiwum w teorii
106: Helen Petrovsky, Materia i pamięć w fotografii
132: Sven Spieker, O kwestii archiwów i entropii w sztuce wszpółczesnej ( Legrady, Muntadas)
153: Nataša Petrašin-Bachelez, Żywe archiwum: performatywny potencjał dokumentu. Studium przypadku: kontekstowa część wystawy Promises of the Past
177: Nina Lager Vestberg, Wskaźnik i palec. Archiwa, medium, materialność

191: Archiwum z ukosa I: Archiwa spornych historii
216: Ariella Azoulay, Nie ma czegoś takiego jak archiwum narodowe
243: Akram Zaatari, Znoszenie granic narodowych: dokumnet fotograficzny jako narzędzie
255: Archiwum z ukosa II
291: Wojciech Wilczyk, Iwona Kurz, Fotografia dokumentalna i archiwum
309: Perspektywa instytucjonalna
333: Miklόs Tamási, Otwarte archiwum Fortepan
358: Tone Rasch, DEXTRA Photo - komercyjna agencja fotograficzna i kolekcja muzealna
380: Grayson Dantzic, Archiwizacja jako metafora życia
402: Zuzanna Meisnerowá-Wismerová, Potrzaskane oblicze historii
411: Nikodem Bończa-Tomaszewski, Praktyka archiwistyki cyfrowej. Czy cyfrowe archiwa będą otwarte
427: Karolina Lewandowska, Miejsce organizacji pozarządowych w obrębie działań archiwalnych
435: Archiwum z ukosa III: Kisieland - squerować archiwum

533: Debata
550: Archiwum jako obszar krzyżujących się ścieżek
569: Noty o autorach
586: O FotoRejestrze

Publikacja zrealizowana w ramach projektu FotoRejestr
Projekt jest finansowany przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego i ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

źródło opisu: http://www.archeologiafotografii.pl/pl/node/1593

źródło okładki: http://www.archeologiafotografii.pl/pl/node/1593