Freebirds: Historia Lynyrd Skynyrd

Freebirds: The Lynyrd Skynyrd Story
83-87598-68-2
biografia muzyka rock
WDB

''W latach siedemdziesiątych przez dwa i pół roku grałem ze Skynyrd, a książka ta zapoznała mnie z MNÓSTWEM spraw, których nie byłem swiadomy. Słowem: to swietna praca'' - Ed King Oparta na wywiadach z członkami Lynyrd Skynyrd, ich rodzinami, przyjaciółmi, partnerami w interesach i fanami, Freebirds: Historia Lynyrd Skynyrd bada korzenie, ewolucję i w końcu pojawienie się w świecie muzyki tej...

Oparta na wywiadach z członkami Lynyrd Skynyrd, ich rodzinami, przyjaciółmi, partnerami w interesach i fanami, Freebirds: Historia Lynyrd Skynyrd bada korzenie, ewolucję i w końcu pojawienie się w świecie muzyki tej jednej z najmocniejszych, najostrzej żyjących grup całej historii muzyki - grupy przepełnionej rock'n'rollową furią, choć sparaliżowanej przeznaczeniem. Począwszy od 'Freebird' i 'Sweet Home Alabama', aż do 'Saturday Night Special' i 'What's Your Name', napędzane gitarami i wywodzące sie z południowego bluesa piosenki Lynyrd Skynyrd zawsze czciły stoicką niezależność i barowe rozróby, przywoływały pełne życia krajobrazy Poludnia, starych, dobrych czasów i lekkomyślnych romansów, a także podkreślały znaczenie domu, rodziny i odpowiedzialności jednostki.

Mimo druzgocących tragedii osobistych, zmian personalnych powodowanych spustoszeniami wywoływanymi przez ciągłe trasy koncertowe, przedwczesnych śmierci głównych członków grupy, najróżniejszych powikłań prawnych i czasami kiepskich stosunków wewnątrz zespołu, Lynyrd Skynyrd wciąż nagrywali, dawali koncerty i produkowali niesamowicie mocną, wyplywającą z głębi ich serc muzykę. Obecnie zas Marley Brant napisała fascynujacą, zakulisową kronikę historii tej grupy, która traktuje o ich ambitnym i upartym dążeniu do sławy, zawiłych stosunkach muzyków, historiach skrytych za nieumyślnym powodowaniem śmierci, molestowaniu dzieci, zerwanymi kontraktami, pochodzeniu piosenek, ich nagraniach i koncertach oraz o wielu, wielu innych sprawach. Rezultatem jest hipnotyzujące spojrzenie na to, jak ta legendarna grupa dochodziła do sławy.

Materiał do tej ksiązki zaczerpnięto z wywiadów z byłymi i obecnymi członkami Skynyrd: Johnnym Van-Zantem, Edem Kingiem, Artimusem Pyle, Billy Powellem, Rickey Medlocke, Leonem Wilkesonem i Hughie Thomassonem, ale również z wdowami Judy VanZant Jenness i Teresa Gaines Rapp, przyjaciółmi z innych zespołów, takimi jak Donniem Van Zantem i Jeffem Carlisi z .38 Special, Dougiem Grayem z Marshall Tucker, Dru Lombarem i Charlie Danielsem z Grinderswitch, Warrenem Haynesem i Allenem Woody z The Allman Brothers, Jimem Dandy Mangrum z Black Oak Arkansas, a takłe z Alem Kooperem - producentem trzech pierwszych albumów grupy. W pracy tej zawarto równieł ponad pięcdziesiąt niepublikowanych dotąd zdjęć z prywatnych kolekcji członków zespołu, ich przyjaciół i rodzin.

Marley Brant jest autorką wcześniej wydawanych prac, między innymi Southern Rockers: The Roots and Legacy of Southern Rock. Przez dwadzieścia pięc lat pracowała w przemyśle rozrywkowym jako pisarka biograficzna, producentka muzyczna i specjalistka ds. promowania artystów. Obecnie mieszka w Atlancie w stanie Georgia.

źródło opisu: http://www.kagra.com.pl/?p=productsMore&iProduct=24

źródło okładki: http://www.kagra.com.pl/?p=productsMore&iProduct=24