Pirat z Florydy

Tłumaczenie: G. N.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Lubelskie
83-222-0679-1
shatter

Powieść sensacyjno-przygodowa, której akcja rozgrywa się w czasach zasiedlania słabo zaludnionych obszarów południowej Florydy. Głównym bohaterem książki jest Roger Payne — młody, żądny przygód Amerykanin, który od towarzystwa zajmującego się sprzedażą terenów na Florydzie zakupuje 100 akrów ziemi. A ponieważ pragnie swą posiadłość jak najszybciej zobaczyć, udaje się na rekonesans. Już w drodze, na statku dowiaduje się, że wraz z wieloma innymi ludźmi padł ofiarą sprytnej szajki oszustów, która zamiast rzekomo urodzajnej prerii sprzedawała łatwowiernym i skuszonym niewysoką ceną nabywcom dżunglę i bagna.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brian | 2017-07-28
Przeczytana: 20 lipca 2017

Książkę przeczytałem z braku laku. Wygrzebałem z szafy, gdzie spoczywała wraz z innymi mniej popularnymi tytułami, które przez lata nagromadziły się w domu rodzinnym. Rewelacji się nie spodziewałem i takowej nie było, ale zapamiętam tą książkę z jednego powodu.

Głównym tematem powieści jest przekręt, którego ofiarą pada bohater. W przekręt zaangażowani są tzw. ludzie na wysokich stołkach. Mieszkamy w kraju nad Wisłą, gdzie jak wiadomo takich historii w ostatnich latach mieliśmy aż nadto. Dlatego też, kiedy czytałem tą książkę, uśmiechałem się pod nosem. Miałem wrażenie jakbym gdzieś to wszystko już słyszał... Ciekaw jestem, czy autorowi chociaż przez myśl przeszło, że jego powieść będzie tak bardzo aktualna, nawet 100 lat później i to na drugim końcu świata?