Never Have I Ever

Cykl: The Lying Game (tom 2)
Wydawnictwo: HarperCollins
the lying game, sara shepard
angielski

My perfect life was a lie. Now I’d do anything to uncover the truth. Not long ago, I had everything a girl could wish for: amazing friends, an adorable boyfriend, a loving family. But none of them know that I’m gone—that I’m dead. To solve my murder, my long-lost twin sister, Emma, has taken my place. She sleeps in my room, wears my clothes, and calls my parents Mom and Dad. And my killer...

My perfect life was a lie.

Now I’d do anything to uncover the truth.

And my killer is watching her every move.

I remember little from my life, just flashes and flickers, so all I can do is follow along as Emma tries to solve the mystery of my disappearance. But the deeper she digs, the more suspects she uncovers. It turns out my friends and I played a lot of games—games that ruined people’s lives. Anyone could want revenge . . . anyone could want me—and now Emma—dead.

From Sara Shepard, the #1 New York Times bestselling author of the Pretty Little Liars books, comes a riveting series about secrets, lies, and killer consequences.

źródło opisu: HarperCollins, 2011

źródło okładki: http://www.harpercollins.com/

Aneta Wiola | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

GRA TOCZY SIĘ DALEJ
Emma wciąż szuka zabójcy swojej siostry bliźniaczki. Sutton prowadziła szalone życie, narobiła sobie pełno wrogów, więc Emma tak naprawdę nie wie, komu może zaufać. Wykluczając kolejnych "podejrzanych" jest niemal pewna, kto stoi za zagadką zniknięcia jej siostry. Zemsta ma bowiem potężną moc. Czy Emma "bawiąc się w detektywa" również znajdzie się w niebezpieczeństwie? Tym bardziej, że dziewczyna ma bacznego obserwatora.

"Moi wrogowie są wszędzie. Czasami bowiem ci, których najmniej podejrzewamy, mogą stanowić dla nas największe zagrożenie."

Drugi tom cyklu "The Lying Game" jest utrzymany w tym samym tonie, co poprzedni. Bohaterki nadal są głupimi, pustymi nastolatkami, tempo akcji wciąż szalone, a krąg podejrzanych tak wielki jak orbita, po której krąży Ziemia.
Ta książka odrobinę mniej podobała mi się od poprzedniej. Przede wszystkim na wzgląd "głównych podejrzanych" przez bohaterkę. Szczerze mówiąc nie rozumiem jej ślepoty. Bo jak można nie dostrzec tak...

nadzieja1925 | 2015-05-24
Przeczytana: 23 maja 2015

„TA SUKA DOSTANIE ZA SWOJE”
Skąd zbieżność tytułu z pijacką grą, pani Shepard?

„Inspiracją bestsellerowych powieści z serii Pretty Little Liars oraz The Lying Game stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych.” – bo w końcu co drugiej osobie ktoś zabija nieznajomą siostrę bliźniaczkę, po czym drugą zmusza do udawania tej zmarłej. Widać „czasy szkolne” Sary Shepard nie powiewały nudą...
„Brawo, dziewczyny, nie ma to jak solidarność jajników.”
Kolejna odsłona Gry w Kłamstwa! Kolejna dawka z życia Sutton przypada Emmie, a morderca podąża za nią krok w krok... Tym razem podejrzenie pada na Twitterowe Bliźniaczki, a kolejne wydarzenia będą nas tylko umacniać w naszym przekonaniu.
„Ale mój morderca wciąż gdzieś tam był – uśmiechał się, obserwował, czaił się i czekał.”
Aaa... Ethan! Ethan, Ethan , Ethan... cóż... jakiś wątek romantyczny w końcu musi się pojawić w tej książce!

Druga część książki również bardzo mi się podobała, a tajemniczy zabójca nie pozwala się oderwać od lektury....

Pati | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Czytałam już serię "Pretty Little Liars" tej samej autorki, a w tej książce autorka wykorzystała podobny wątek główny, a mianowicie morderstwo. Seria PLL bardzo przypadła mi do gustu, ale jednak wolę serial. Seria TLG po prostu musiała mi przypaść do gustu! Jest naprawdę świetna i wolę książkę od serialu.
Powracając do samej książki, to bardzo mi się podobała, miała w sobie zdecydowanie więcej akcji od tomu pierwszego.
Jak najbardziej polecam, zwłaszcza osobom, którym spodobały się książki PLL.

Ta część była lepsza od pierwszej. Bardziej emocjonująca, trzymająca w napięciu i zaskakująca. Również pełna śmiesznych wersów.
Z utęsknieniem czekam na kolejne tomy, które zostaną przetłumaczone na język polski i już żałuję, że trzeba na nie tak długo czekać. Najlepiej nie zaczynać tej serii nie mają wszystkich tomów. To zbyt bolesne, czekanie na kolejny ;).
GORĄCO POLECAM!

takiego cudeńka się nie spodziwałam o niebo lepsza od gry w kłamstwa.

nightshade | 2014-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2014

Podczas czytania tej powieści zauważyłam jedno: książki Shepard czyta się lekko i szybko mimo, że ich fabuła nie jest specjalnie odkrywcza i to zdecydowanie spory plus. Niestety, są tu schematy tak dobrze znane czytelnikowi z innych książek autorki jak siostry bliźniaczki, niemożność zaufania komukolwiek, groźby czy poczucie bycia stale obserwowanym. O ile ktoś dopiero rozpoczyna przygodę z książkami Shepard to jest to wciągające i nie nuży ale dla starego wyjadacza, który ma za sobą PLL staje się to nużące. Wtórne pisarstwo. "Nigdy przenigdy" to jednak nie jest zła książka, szybko się ją czyta, a intryga mimo, że sztampowa to wciąga. Mimo wszystko sięgnę po kolejne części, bo tak to już jest z książkami Sary Shepard, że są strasznie wciągające.

Agata | 2015-03-29
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 26 marca 2015

Muszę przyznać, że książka w dalszym ciągu jest wciągająca i tajemnicza. W tej części nie zabrakło momentów, które trzymają w napięciu, a fabuła trzyma bardzo dobry poziom. Ponadto rozwija się wątek miłosny. Dużym plusem jest, także prolog, w którym zawarte są najważniejsze wydarzenia z poprzedniej części (oczywiście w skrócie). Dla osób, które zrobiły przerwę po pierwszym tomie jest to bardzo dobre przypomnienie historii. Nie rozczarowałam się i biorę się od razu za kolejną część. Polecam!

Magdalena T | 2014-12-20
Przeczytana: 17 grudnia 2014

Ogólnie tą część (a może i całą serię) podsumowałabym jako „pogoń za króliczkiem”. Gdy już mamy „pewność”, że wreszcie poznaliśmy prawdę, albo jej większą część okazuje się, że jesteśmy w błędzie i gra zaczyna się znów od nowa. Ale za to startujemy trochę z innej pozycji. To, co okazało się błędnym założeniem trochę jednak oczyściło nasze myśli. A dzięki temu mamy inne tropy, które możemy nazwać – prawdziwe. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla tego typu książek, gdyż się nie nudzimy. Ciągle coś się dzieje i próbujemy połączyć wszystkie elementy układanki ze sobą. Nie zabraknie napięcia, które jest naprawdę wyczuwalne. O wiele łatwiej przyszło mi wtopienie się w klimat podczas mojego drugiego spotkania z bohaterami tej książki niż za poprzednim razem. W tej części mamy okazję lepiej poznać prawdziwą Sutton i jej występki. Im dłużej przebywamy z przyjaciółkami Sutton tym więcej się o nich dowiadujemy i więcej rozumiemy.Cała historia wydaje się być typowo filmowa, nierealistyczna a...

Recenzjum | 2013-12-26
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Recenzja pochodzi z www.Recenzjum.pl

"Nigdy, przenigdy" to drugi tom z najnowszej serii Sary Shepard, zatytułowanej "The Lying Game". Autorka ta znana jest przede wszystkim z niesamowicie popularnej serii "Pretty Little Liars".

Sutton Mercer, to bogata i niesamowicie popularna dziewczyna. Ma wszystko, o czym można zamarzyć - kochającą rodzinę i przyjaciółki, które non stop rywalizują o jej względy. Nikt jednak nie wie jakie mroczne sekrety skrywa. Nikt nie wie, że tak naprawdę Sutton nie żyje...

Emma, dawno zaginiona siostra bliźniaczka, która zajęła miejsce swojej siostry, desperacko stara się rozwiązać tajemnice śmierci Sutton. Wie, że morderca czai się gdzieś w pobliżu.

Uważam, że "Nigdy, przenigdy" jest jeszcze lepsza od "Gry w kłamstwa". Pierwszy tom był tylko rozgrzewką, wprowadzeniem do niebezpiecznej gry. W tej części w dalszym ciągu ujawniane są zasady rozgrywki, ale równocześnie jest ona znacznie bardziej mroczna. To już nie przelewki. Życie Emmy jest w prawdziwym...

Anita | 2014-03-31