Never Have I Ever

Okładka książki Never Have I Ever Sara Shepard
Okładka książki Never Have I Ever
Sara Shepard Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: The Lying Game (tom 2) literatura dziecięca
literatura dziecięca
The Lying Game (tom 2)
HarperCollins
2011-08-02
2011-08-02
the lying game sara shepard

Wciągnąłem się w życie bohaterki i błyskawicznie przeczytałem 'Nigdy, przenigdy'

Akcja sunie do przodu z szybkością Pendolino, zmieniają się podejrzani, ciągle nie wiadomo co wydarzyło się w Tuscon przed przybyciem Emmy.

Dziewczyny mają swoje tajemnice, życie niektórych nie jest tak różowe jak mogłoby się wydawać a mimo to nie rezygnują ze swoich szalonych zabaw.
Fakt, że niektóre zabawy kończą się nieomal tragedią nie zniechęca bohaterek do kontynuowania gier.

Co się naprawdę stało z Sutton ?
Kto jest winny (o ile w ogóle ktoś taki istnieje) jej śmierci (?),zniknięcia (?),zaginięcia (?).

Nie oczekując arcydzieła, powieść pani Shepard daje czytelnikowi porcję naprawdę godziwej rozrywki.

8/10.

Fakt, że...

Na półkach: , , , , , ,

Świetna książka, choć momentami miałam wrażenie, że niektóre wątki są naciągane i pisane tylko po to, by na siłę przedłużyć serię.

Miko wszystko bardzo mi się podobała i nie mogę się doczekać kolejnych części.

Miko wszystko bardzo mi się podobała i nie mogę się doczekać kolejnych części.

Super książka i fantastycznie się czyta.

Super książka i fantastycznie się czyta.

Dalsze losy Emmy, siostry bliźniaczki Sutton, początek trochę nudny ale im dalej tym ciekawiej, szybko oraz lekko się czyta.

Bohaterowie:6/10

Sposob pisania autorki:7/10
Okładka: 7/10
Kreatywność 6/10

1997

Yupi, wkoncu ruszylam serie utknęłam. A wiec tak po noie wiem roku wiecej wzielam do reki drugi tom i co okazuje sie ze sa ksiazki ktore sie bardzo dobrze pamieta i weszlam i odnalazłam się w lekturze bardzo szybko no i jest lekka i szybko się ją czyta na pewno skoczę po następny tom ale pewnie będzie to po koronawirusie

Jak Pretty Little Liars :)

Jak Pretty Little Liars :)

Sutton jako duch wszędzie towarzyszy siostrze bliźniaczce. Czasami jakaś sytuacja wywołuje u niej wspomnienie z życia, które nam obrazuje.
Emma musi udawać Sutton, żyje jej życiem i cały czas szuka zabójcy swojej siostry. Żyje w napięciu, jest obserwowana, nikomu nie ufa. Tylko Ethan jest jej bliski, wie o Emmie. No i Gra w Kłamstwa - jakże okrutna zabawa bogatych nastolatek.
Wciągnęła mnie ta seria, jak widać nie tylko dla młodzieży.

Gra toczy się dalej.. Musisz grać, aby przeżyć. I nie zdradzać nic nikomu, nigdy, przenigdy...

Emma dalej szuka mordercy swojej siostry, próbując przy tym sama nie zginąć. Jest to o tyle trudne, że jej głównymi podejrzanymi są osoby z najbliższego otoczenia Sutton.

Bardzo podoba mi się, że książka cały czas trzyma w napięciu. Nie sposób się przy tym nudzić, a każda strona przynosi nowe odkrycia. Kibicujemy Emmie, dziwimy się, dlaczego Sutton była taka okropna dla swojego otoczenia. I cały czas zastanawiamy się, co tak naprawdę stało się tamtej sierpniowej nocy, gdy zginęła Sutton.

Drugi tom również bardzo mi się podobał jak ten pierwszy. Emma musi zmierzyć się z nowymi przeszkodami. Okaże się, że nic nie jest takie jakie się wydawało na samym początku. Tak naprawdę ja na miejscu Emmy nie ufałabym nikomu nawet Ethanowi. Co jak co ale nauczyłam się już z takich opowieści, że winnym jest zazwyczaj najmniej pozorna osoba. Chociaż kto wie może sama główna bohaterka okaże się winna. Taki mętlik w głowie zrobiła mi autorka tej książki, że jestem bardzo ciekawa kto za tym wszystkim stoi i muszę koniecznie sięgnąć po kolejne tomy.

• 2015

Sara Shepard Nigdy, przenigdy Zobacz więcej