Fatum

6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-89401-35-9
literatura polska
Sylwia

„Fatum” to kolejna, po „Omenie”, powieść Janusza Gembalskiego. Tym razem jej akcja toczy się głównie w Krakowie, a bohater powieści jest z jednej strony prawdziwym nieudacznikiem, któremu los kładzie wciąż pod nogi kłody, z drugiej strony jednak w jego urozmaiconej biografii nie brak także zwrotów ku lepszemu oraz niespodzianek o pozytywnym wydźwięku. Uwikłany politycznie za czasów PRL-u spędza część swego życia w więzieniu. W powieści nie zabrakło także wątku erotycznego. Obrazowo opisane sceny, z jednej strony o delikatnym zabarwieniu, z drugiej mogą również zaskakiwać swoją gwałtownością.

źródło opisu: http://www.emedia-wydawnictwo.pl/

źródło okładki: http://www.emedia-wydawnictwo.pl/

Sylwia | 2012-12-30
Przeczytana: luty 2012

Miałam mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki.