Odwet

Cykl: Zamęt (tom 2)
Wydawnictwo: Czarna Owca
Ag2S

Kontynuacja powieści „Zamęt”. Waldemar Zenonik, oficer polskiego wywiadu, ginie w Algierze, wykonując misję związaną z kontraktem Polskiego Koncernu Zbrojeniowego. Ślady wskazują na Al-Kaidę. W tym samym czasie w Baku inny oficer wywiadu, Robert Kunicki, spotyka się z Jewgienijem Morozowem – dziennikarzem i rosyjskim szpiegiem. Wkrótce po rozmowie umiera na atak serca. Tajemnicze śmierci...

Kontynuacja powieści „Zamęt”.

Tajemnicze śmierci polskich agentów wzbudzają zainteresowanie Rosjan. Pułkownik GRU Arsen Fiedotow bacznie śledzi sytuację na polskiej scenie politycznej. Stawka jest szczególnie wysoka – zbliżają się wybory parlamentarne.

Sekcja Romana Leskiego otrzymuje zadanie specjalne - prześwietlenie bohatera z Iraku, Olgierda Rubeckiego, który startuje w wyborach i zagraża partii rządzącej. Okazuje się, że w sprawach Rubeckiego i oficerów pojawiają się te same nazwiska.

Członkowie tajnej komórki Agencji Wywiadu znowu w akcji!

źródło opisu: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/odwet,p674660811

źródło okładki: https://www.czarnaowca.pl/kryminaly/odwet,p674660811

Cyfranek | 2019-07-15
Przeczytana: 05 lipca 2019

Kolejny tom szpiegowskich perypetii Polaków, pisany "ku pokrzepieniu serc". Zrazu miałem wrażenie, że powielany jest schemat akcji z poprzedniej części, bo "Odwet" trochę wygląda początkowo jak "Zamęt". Ale później akcja się rozkręca i wkręca czytelnika. Ciekawe, czy za jakieś sto lat będziemy Severskiego czytać jak Sienkiewicza :)
Nawet mni w tym tomie tak bardzo rusycyzmy nie przeszkadzały, jak wcześniej. Widać jednak naleciałości (lub stylizację) w języku używanym przez autora. Cóż, mogę tylko dodać, że czekam na kolejny tom - w kontakcie!

aisak | 2019-07-10
Przeczytana: 08 lipca 2019

fantastyczny tydzień z książką.

ZaaQazany | 2019-07-09
Na półkach: Przeczytane, ZaaQ'19
Przeczytana: 09 lipca 2019

Literatura patriotyczna.

Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach słowo „patriotyczna” ulega niejakiemu wypaczeniu i może być postrzegane wręcz jako synonim do wyrazu „pseudopatriotyczna”. Natomiast w moim tytule patriotyzm to patriotyzm, czyli cecha pozytywna. Dla porównania – literatura amerykańska pełna jest książek sensacyjnych, w których iście amerykański bohater jest jednostką wybitną wręcz do absurdu i prawą ręką obejmuje piękną blondynkę (brunetkę, szatynkę, rudą, łysą) jednocześnie lewą niszcząc zastępy wrogów swojej ojczyzny. Severski znalazł takich bohaterów w Polsce i im powierzył obronę naszego snu.
Ku tematowi podążając, powiem tylko że Severski stworzył naszego rodzimego Jamesa Bonda i w tej serii nazwał go po prostu „Sekcją”. Prężnie działającą, tajną nawet wśród szpiegów, jednostką do zadań specjalnych. Właśnie to jest atut nr 1 – super moce Bonda rozłożono na kilka osób, co urealnia całą fabułę. Zaleta nr 2? Proszę bardzo, całość brzmi na tyle wiarygodnie, że...

baqzg | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

Najlepsza książka Pana Severskiego. Jest tu wartka akcja (czego najczęściej mi brakowało w poprzednich pozycjach), są tutaj intrygi spinające różne wątki w odległych od siebie miejsc na świecie. Mamy morderstwa polskich agentów wywiadu, gry polskich i rosyjskich agentów, gry polityczne z wyborami w tle. No i mamy Romana Leskiego, który okazuje się że ma prywatne życie. A czego nie mamy? Superbohaterów, którzy podejmują tylko najlepsze decyzje czy to dla siebie, czy dla agencji a tym bardziej Polski. Wszystko pięknie się spina w całość. Polecam.

Joanna | 2019-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2019

Pomimo, że ciężko mi było połapać się kto jest kim, to książkę czyta się szybko, bo wciąga niebywale!
Swoją drogą odnoszę wrażenie, że musi być w niej sporo rzeczywistości.

mala5317 | 2019-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2019

Bardzo rzadko zdarza mi się sięgać po taką tematykę w książkach, ale już wiem, że to zmienię. Przez tę książkę zarwałam kilka nocy, gdyż nie mogłam odłożyć jej na bok. Wciąga... To by było niedopowiedzenie miesiąca. Ona uzależnia. Czytelnik czuje się wciągnięty w wir nie tylko polskich, ale i międzynarodowych wydarzeń korupcyjnych, szpiegowskich i politycznych. Prosty styl autora i czysty język użyty w dialogach wciąga czytelnika w nikczemność osób piastujących najwyższe stanowiska w rządzie, jak i w agencjach wywiadowczych. Nie sposób przejść obok niej obojętnie i z czystym sumieniem mogę ją wam polecić. Na pewno zdobędzie szerokie grono odbiorców, gdyż powinna przypaść do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Podobnie będzie też, gdy aspektem kategoryzującym będzie wiek. Jedynym wyjątkiem, jaki nasuwa mi się, mogą być elementy w książce, które dość mocno przypominają nam obecną władzę polityczną, a które tutaj nieukazane są w dobrym świetle. Nie doszukiwałabym się jednak...

Northman | 2019-07-05
Przeczytana: 02 lipca 2019

Gra wywiadów.

Vincent V. Severski powraca na rynek wydawniczy kontynuacją bestsellerowego „Zamętu”. Świetna wiadomość :) I jest to wiadomość tym lepsza, że „Odwet” - mimo że jest to kontynuacja - wydaje się być książką lepszą niż część pierwsza (!).

Zakulisowa gra wywiadów trwa u Severskiego w najlepsze. Oczywiście jest ona szeroko zakrojona i umiędzynarodowiona, sprowadza się jednak – głównie – do rozgrywek pomiędzy wywiadem polskim a rosyjskim. Severski zawiązuje w książce kilka wątków. Wywiadowcza zabawa zaczyna się od tajemniczych zgonów pracowników polskiego wywiadu: jeden z agentów ginie w podejrzany sposób podczas wykonywania misji w Algierze, inny umiera na atak serca (naturalny?) tuż po spotkaniu z rosyjskim dziennikarzem (a jednocześnie szpiegiem) w Baku. Czy to wszystko tylko nieszczęśliwe zbiegi okoliczności? Mocno podejrzana sprawa… Intrygująca zaś tym bardziej, że atmosfera polityczna w Polsce gęstnieje przed nadchodzącymi wyborami parlamentarnymi. Scena polityczna...

Iceman | 2019-07-05

Panie Severski, jak Ty mnie teraz zaimponowałeś:-) Przeczytałem całą Trylogię, ale... „Odwet” jest jeszcze lepszy. Przerażająco nieprawdopodobny, szybka, wartka akcja... Postacie ciekawsze, prawdziwsze, ten staroświecki, romantyczny bohater Leski znacznie bardziej prawdziwy niż superbohater Wolski. Czyta się świetnie, połknąłem jednym tchem.. Materiał na kolejny, dobry film. Polecam!

tea_book_coffee | 2019-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2019

Przyznam szczerze, że na początku trudno było mi się połapać w tej całej polityce bo nigdy nie miałam z nią aż takiej styczności. Jednak te wszystkie informacje jak i akcja są przyjemnie ze sobą splątane, dzięki czemu książkę połyka się bardzo szybko. Oprócz polityki, książka ukazuje prawdziwe kłopoty życia - zdrady, łapówki, brak zaufania. Dużo tajemnic, krętactwa, chęć przejęcia władzy.. Autor idealnie pokazuje jak człowiek jest w stanie porzucić wszystko byleby mieć z tego korzyści dla siebie.
Książka jest bardzo wciągająca i pewnie gdybym przeczytała 1 część wiedziałabym więcej i nie czułabym się taka zagubiona. Wiem, że chętnie sięgnę po kolejną część!

Agnieszka Bendkowska | 2019-07-05

agnieszkabendkowska.blogspot.com

"Był bardzo wyczerpany, ale zadowolony. Pierwszy raz zabił w ten sposób i nie przypuszczał, że pójdzie mu aż tak gładko. Początkowo myślał, że może się zawahać, nie uderzyć zdecydowanie i spokojnie, a wtedy straci efekt zaskoczenia i być może przegra. Jednak w decydującej chwili myślał jasno i logicznie. Nie mieli żadnych szans."

Mimo, że nie czytałam pierwszej części to od razu muszę Wam powiedzieć, że ta książka jest genialna.

Od samego początku wciąga do swojego świata i nie puszcza, a atmosfera zagęszcza się z każdą kolejną stroną.

Zacznijmy jednak od początku...

Mamy dwa morderstwa pracowników polskiego wywiadu. Waldemar Zenonik zostaje znaleziony z poderżniętym gardłem, natomiast Robert Kunicki umiera na zawał serca, taka jest oficjalna wersja lekarza.

Rosjanie zaczynają bardzo interesować się tajemniczym zgonami polskich oficerów.

W Polsce mają niebawem odbyć się wybory parlamentarne. Kandydat Olgierd Rubecki jest dla społeczeństwa...