Żyj na maxa

6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-61097-18-1
motywacja, psychologia
gullitkrk

Każdy mężczyzna nosi w sobie dzikie serce ­– uwolnij je i żyj na maxa! Niełatwo być mężczyzną w dzisiejszej Polsce. Czasy są trudne, media i autorytety ubolewają nad kryzysem męskości, feministki złorzeczą płci brzydkiej i piętnują prawdziwe lub wyimaginowane przejawy szowinizmu, a sami faceci mają sporo problemów z określeniem swojej tożsamości. Tymczasem Bogdan Pszczoła z żoną Joanną –...

Każdy mężczyzna nosi w sobie dzikie serce ­– uwolnij je i żyj na maxa!

Niełatwo być mężczyzną w dzisiejszej Polsce. Czasy są trudne, media i autorytety ubolewają nad kryzysem męskości, feministki złorzeczą płci brzydkiej i piętnują prawdziwe lub wyimaginowane przejawy szowinizmu, a sami faceci mają sporo problemów z określeniem swojej tożsamości. Tymczasem Bogdan Pszczoła z żoną Joanną – podobnie jak John i Stasi Eldredge, autorzy Dzikiego serca i Urzekającej – wzywają wierzących w Boga mężczyzn do „życia na maxa” i przekonują, że Bożym powołaniem dla nich jest maksimum męskości.

Jeśli jesteś mężczyzną, który ma już dość czekania, dość chowania się, dość szukania wymówek, jeśli jesteś gotowy podjąć walkę i… wygrać – ta książka powstała z myślą o tobie. Abyś wygrał wojnę o prawdę, odnosząc zwycięstwa na polach bitewnych twojego życia. Autorzy Żyj na maxa zachęcają mężczyzn do gorliwego szukania Boga w codziennym życiu i odważnego naśladowania Jezusa. Książka składa się z krótkich listów z radykalnym przesłaniem ze Słowa Bożego, które inspirują do zastanowienia się nad konkretnymi tematami i wyzwaniami, przed którymi mężczyźni stają w relacjach z Bogiem, rodziną i przyjaciółmi, we wspólnocie Kościoła, w sferze pracy, kariery i pieniędzy, w dziedzinie seksualności itp. Autorzy szukają razem z czytelnikiem odpowiedzi na ważne pytania zadawane przez mężczyzn, np. jak nie być „miłym facetem”, ale kimś, kto potrafi sprzeciwiać się złu i nie ulega presji otoczenia? Na czym polega kreatywność w życiu z Bogiem, otwartość na nieszablonowe rozwiązania i gotowość do podjęcia ryzyka? Dlaczego warto radykalnie zerwać z drobnymi grzeszkami zatruwającymi nasze życie i być wiernym w małym? Gdzie szukać ratunku od poważniejszych grzechów i uzależnień? Co zrobić, by nie dać się usidlić pornografii i zachować czystość w świecie pełnym histerii seksualnej?

W doborze i sposobie ujęcia tematów autorzy opierają się z jednej strony na osobistych doświadczeniach, a z drugiej na wieloletniej służbie wśród mężczyzn. Książka prezentuje także spojrzenie na męskie sprawy z „drugiej strony”, z kobiecego punktu widzenia. Składające się na nią listy do mężczyzn zawierają rozważania fragmentów z Pisma Świętego, jednak nie są to wywody teologiczne, tylko krótkie życiowe historie wraz z praktycznymi zastosowaniami. Mężczyźni docenią bezpośredni styl autorów, którzy mówią szczerze i bez ogródek ­– ale także ze sporą dawką humoru – nawet o najtrudniejszych, najbardziej wstydliwych sprawach. Mocną stroną książki Żyj na maxa są też barwne fragmenty narracyjne, zaskakujące dialogi, poruszające przykłady z filmu, literatury i reklamy oraz ciekawe zdjęcia korespondujące z treścią listów. Żyj na maxa wyróżnia się także oryginalnym formatem i szatą graficzną.

źródło opisu: http://aetos.pl/zyj-na-maxa-joanna-i-bogdan-pszczola/

źródło okładki: http://aetos.pl/wp-content/uploads/2011/05/zyj-na-maxa-600.jpg

McMaciek | 2015-07-14
Przeczytana: 17 lipca 2012

Wolę to zrobić w punktach;
1) Książka jest dla chrześcijan, którzy naprawdę chcą iść za Jezusem na 100%. Ateista/agnostyk może to przeczytać, ale będzie czuł się trochę zbity z tropu, ale musisz pamiętać, że jeżeli to czytasz jako ateista, to nie ty jesteś docelowym czytelnikiem
2) Sama forma jest dość ciekawa. Nie jest to standardowa książką, lecz zbiór e-letterów. Książka składa się z kilkunastu tematów, ale jest zrobiona w taki sposób, że niektóre z nich są przeznaczone tylko dla mężczyzn, a niektóre dla kobiet.
3) Książka pokazuje życie chrześcijanina. Autorzy przekazują różne rady, które są pożyteczne. O nie których nie będę pisał, żeby nie psuć opinii - możliwe że jestem stronniczy, bo mam inne zdanie na pewnie rzeczy.

Polecam chrześcijanom. Nie polecam ateistom.

Immanuel_Thrawn | 2017-04-09
Przeczytana: 2016 rok