komiksy
Łukasz

PORWANIE to już 13 zeszyt z serii o przygodach dzielnego kapitana Żbika, który co rusz napotyka na przeszkody i musi stawić czoła wielu niebezpieczeństwom i przeciwnościom losu.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: https://komiksbaza.pl/k97/porwanie

Galfryd | 2017-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2017

W czwartym zeszycie z cyklu "międzynarodowego" mają miejsce kolejne dramatyczne wydarzenia. Żbik, jako "Inżynier" przenika do organizacji. Najpiew ubezpiecza przemyt dolarów do Bukaresztu, gdzie, wspólnie ze swą kolejną współpracownicą, por. Olą, rozbija w klasycznie bondowskim stylu miejscowy odłam szajki.
Następnie ma udać się do Pragi, by ubezpieczać transport złota, w drodze jednak zostaje obezwładniony i uwięziony przez bandytów - trudno powiedzieć, dlaczego, załóżmy, że został "rozpracowany".
Nieprzytomnego Żbika przestepcy przerzucają samolotem do Wiednia, Żbik jednak odzyskuje przytmność, ucieka i wraca do Budapesztu, by aresztować węgierski odłam siatki.

Saga opisująca zmagania kapitana Żbika z międzynarodową organizacją przemytniczą jest lepsza z numeru na numer - i to pomimo mnożących sie tu i ówdzie niedoróbek fabularnych. Wszystko to głównie za sprawą bardzo dobrej, przejrzystej i komunikatywnej kreski Rosińskiego (notabene artysta tak nie lubi swoich Żbików, ze...

Dominik | 2018-01-23
staroń | 2017-12-01