Stwórz dom dla siebie. Niezbędny poradnik współczesnego urządzania wnętrz

Wydawnictwo: Muza
978-83-7758-281-7
poradniki
Izuś

Stwórz dom dla siebie autorstwa Clare Nolan to poradnik współczesnego kreowania przestrzeni mieszkalnej zawierający gotowe do wykorzystania pomysły na aranżacje wnętrz, praktyczne rady dotyczące urządzania mieszkań i interesujące, nietuzinkowe rozwiązania na każdą kieszeń. Clare Nolan pomaga zaaranżować pełne równowagi wnętrza, o których zawsze marzyłaś, a dotąd nie umiałaś ich urządzić tak...

Clare Nolan pomaga zaaranżować pełne równowagi wnętrza, o których zawsze marzyłaś, a dotąd nie umiałaś ich urządzić tak jak pragniesz. Daje wskazówki, jak zaprojektować całość pod potrzeby własne i całej rodziny, rozsądnie dysponować budżetem przy urządzaniu bądź przeprojektowaniu już istniejących aranżacji, zdradza triki i sekrety stosowane przez projektantów, które sprawiają, że dom staje się miejscem przyjaznym do życia.

W książce znajdują się:
- 300 kolorowych zdjęć ilustrujących gotowe do wykorzystania rozwiązania i aranżacje;
- inspirujące pomysły na każdą kieszeń, które upiększą wnętrza, pomogą lepiej zorganizować kwestie przechowywania, efektywnie wydzielić strefy w pomieszczeniach i odpowiednio pracować z kolorami;
- mnóstwo trików dekoratorskich i informacji eksperta od dekoracji i aranżacji wnętrz, które pozwalają stworzyć lub na nowo zaaranżować piękne i nietuzinkowe projekty mieszkań i domów.

"Clare przekazuje w tej niezwykle przemyślanej książce doświadczenie zdobyte przez lata pracy jako stylistka i projektantka wnętrz. Wiele tu wspaniałych pomysłów, rad i przykładów, które pomogą ludziom zaprojektować swoje domy. Ta pozycja jest inna od jej podobnych, bo skupia się na przearanżowaniu i odświeżaniu już istniejących wnętrz bez konieczności przeprowadzania gruntownych remontów. Przewyższa inne książki ze swojej kategorii". Kelly Hoppen, uznana angielska projektantka wnętrz, autorka "Wnętrz Kelly Hoppen" (MUZA 2012).

źródło opisu: Wydawnictwo Muza

źródło okładki: Wydawnictwo Muza

Aksamitt | 2014-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2014

Zanim Nolan przejdzie do urządzania poszczególnych pomieszczeń daje wskazówki ogólne by każdy w oparciu o indywidualne cechy i potrzeby stworzył portret własnego domu. Autorce nie chodziło o podanie gotowych wzorów, a pobudzenie do realizacji własnych pomysłów, stworzenia stref odpowiednio dla każdego mieszkańca domu nawet na małej przestrzeni.

Tutaj czytelnik nie będzie zarzucony ogromnymi zdjęciami jak płachtami rodem z wykwintnych żurnali, co nijak nie znajduje zwykle odniesienia dla tych, którzy mają małe mieszkanka w bloku. Dziennikarka skupia się na detalach by przejść do większych powierzchni przestrzegając przed zbytnim nagromadzeniem rzeczy bądz faktur, które jeszcze bardziej zmniejszą pomieszczenie. Ale ksiażka nie skupia się jedynie na zdjęciach, zawiera wiele treści, wskazówek, wypunktowań i mnóstwo małych obrazków, szczegółów, które na większych zdjęciach umknęły by naszej uwadze.

To co tutaj jest inne pośród tylu poradników wnętrzarskich, które miałam okazję...

ardilla17 | 2016-03-06
Amrand | 2015-11-27