Apteczka domowa

Wydawnictwo: Buchmann
978-83-7670-444-9
zdrowie, medycyna
Iga

W poradnikach zebrano przekazywane z pokolenia na pokolenie rady dotyczące prowadzenia domu, uprawy i wykorzystania ziół, pielęgnacji zdrowia i urody. Książki z tej to niezwykły zbiór prawd życiowych i nauk głoszonych przez nasze babcie, prababcie, a jednocześnie naukowa odpowiedź na pytanie, które z nich warto stosować. Współczesna domowa apteczka to biała skrzynka z krzyżem, trzymana...

Współczesna domowa apteczka to biała skrzynka z krzyżem, trzymana najczęściej w łazience lub w kuchni. A w niej środki pierwszej pomocy, kupione w aptece, sterylnie zapakowane: pastylki, syropy, woda utleniona, plastry. A gdybyśmy zajrzeli do apteczki prababci, to na półkach dużej szafy ujrzelibyśmy suszone zioła, nalewki, odwary, maści, soki, octy, wody lecznicze. Wszystko samodzielnie przygotowane, naturalne i skuteczne w niesieniu pierwszej pomocy.

źródło opisu: www.buchmann.com.pl

źródło okładki: http://www.buchmann.com.pl