Łańcuchy rytuałów interakcyjnych

Tłumaczenie: Katarzyna Suwada
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Współczesne Teorie Socjologiczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nomos
Interaction: Ritual Chains
978-83-7688-074-7
Aesir

"Teoria rytuałów interakcyjnych jest zagadnieniem kluczowym dla mikrosocjologii, z kolei mikrosocjologia stanowi punkt wyjścia dla wielu koncepcji o szerszym zasięgu. Interakcja twarzą-w-twarz, o małej skali, zachodząca tu i teraz, jest sceną oraz terenem działania aktorów społecznych. Jeżeli chcemy odnaleźć sprawczą podmiotowość (agency) życia społecznego, to znajduje się ona właśnie tutaj. W niej tkwi energia ruchu i zmiany, spoiwo solidarności oraz konserwatyzm zastoju. To tu lokują się intencjonalność i świadomość, tu także jest miejsce dla istnienia emocjonalnych i nieświadomych aspektów ludzkiej interakcji".
(fragment książki, s.17)

źródło opisu: Wydawnictwo Nomos, 2011