Wielka sława to żart

Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
83-7066-452-0
muzyka
Roma

Wywiady zamieszczane na łamach prasy krajowej i zagranicznej były różne: krótkie i długie, zabawne i ponure, mądre i głupie, zmyślone i prawdziwe, autoryzowane i wydrukowane - mimo wcześniejszych ustaleń - bez autorskiej akceptacji. Parę razy telewidzo­wie przysłali mi wycięte z gazety rozmowy, które zrodziły się w fantazji autorów pytań. Może właśnie dlatego, zachęcony do opowiedzenia zda­rzeń, które przypadły na pierwsze półwiecze mego życia, wybrałem for­mę wywiadu. Tym razem jest on z całą pewnością prawdziwy i na doda­tek przez jubilata autoryzowany.

Wyobraźmy sobie mój ulubiony - dziesiątki razy pokazywany w festiwalowych programach - Salon Narożny w Łańcucie, utrzymany w wytwornym stylu wiedeńskiej secesji: wspaniałe obrazy, parkietowa mozaika, malachitowe wazy, dziewiętnastowieczny fortepian, marmuro­wy kominek, fantazyjna kompozycja kwiatów. Na kanapach i w fote­lach ustawionych wokół ogromnego, okrągłego stołu przykrytego boga­to srebrem haftowaną serwetą zasiadają dziennikarze, którzy w minio­nych latach zwracali się do mnie - w imieniu swoich bardzo znanych i mniej znanych dzienników, tygodników, miesięczników - z prośbą o wywiad.

Prowadzić będziemy wielogodzinną rozmowę o radościach i smutkach, o blaskach i cieniach, o sukcesach i porażkach. O życiu i karierze.

Oprawa miękka. Liczne ilustracje.

Ilość stron 196

Wymiary wys/szer - 23,5 cm / 16cm

źródło opisu: http://www.sklep-boguslaw-kaczynski.pl/towar/26/wi...(?)

źródło okładki: www.casa-grande.pl

sonne16 | 2015-10-08
Na półkach: 2015
Przeczytana: 28 lipca 2015

Fascynujący wywiad rzeka z wyjątkowym człowiekiem, którego nie trzeba nikomu przedstawiać.

mariola | 2016-10-03
Alicja | 2015-01-20