Okładka książki Zabawy plastyczne

typ
papier
7,5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Zabawy plastyczne” są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

„Sztuka odpadkowa” może zostać wykorzystana przez rodziców do pokazywania i utrwalania u dzieci zachowań proekologicznych, będąc jednocześnie wspaniałą zabawą i doskonałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Książka jest podzielona na poszczególne instrukcje-zabawy w punktach: 1) zestaw potrzebnych przedmiotów i narzędzi; 2) kolejne etapy wykonywania; 3) zdjęcie gotowego produktu.

Stopień trudności został dostosowany do możliwości i umiejętności dziecka, rodzic więc tylko nadzoruje zabawę, ewentualnie trochę pomaga, tak aby mały artysta miał poczucie, że zrobił „tę rzecz” zupełnie sam.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Książeczki | 2012-12-11
Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Zabawy plastycznie bardzo lubimy, a nawet często zdarza nam się uczynić coś takiego :) Nikodem zawsze z ogromnym entuzjazmem przystępuje do tworzenia, nie tylko jakiś obrazków czy figurek z plasteliny, bo w końcu zabawy plastyczne to coś o wiele więcej.

W książce tej znajdziemy aż 63 pomysły na przeróżne prace. Podzielona jest ona na siedem działów:

- zwierzęta (np. Żaba z plastikowej butelki, Sowa z szyszki, Krowa z balonu, Jeż z kamienia itd)

- pojazdy (np. Helikopter z płyty CD, Samochód z papieru, Ciuchcia z pudełka itd)

- postacie (np. Królewna z butelki po dezodorancie, Postać z rękawiczki, Pacynka z materiału itd)

- budowle (np. Zamek z butelek po keczupie, Domy z gąbek, Meble z talerzyków jednorazowych itd)

- ozdoby świąteczne (np. Palma wielkanocna z bibuły, Bombki z waty, Bałwan ze sreberka itd)

- przedmioty (np. Telefon komórkowy z butelki, Lusterko z papieru, Naszyjnik z piórami itd)

- przyroda (np. Kwiaty w wazonie, Drzewa ze spinaczy do bielizny, Zimowy krajobraz...

Marzena | 2014-01-15

Kalendarium literackie
  • Trudi Canavan
    45. rocznica
    urodzin
    Szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja.
  • Michael Crichton
    72. rocznica
    urodzin
    Każde odkrycie jest gwałtem na naturze.
  • Leszek Kołakowski
    87. rocznica
    urodzin
    Czas jako substrat ludzkiego doświadczenia nie daje się skonceptualizować (w sensie redukcji do terminów bardziej pierwotnych). Jeśli postrzegamy go jako niekończące się samounicestwienie, cały świat doświadczenia z braku substratu zapada się w nicość. Absolut może służyć ocaleniu świata, uratować g... pokaż więcej
  • Gianni Rodari
    94. rocznica
    urodzin
    Każde dziecko, które przychodzi na świat, wie, że cały świat jest jego i nie musi zań płacić ani grosza, musi tylko zakasać rękawki, wyciągnąć rączki i go sobie wziąć.[z bajki "O kupowaniu Sztokholmu"]
  • Aravind Adiga
    40. rocznica
    urodzin
    biedni marzą, by mieć pod dostatkiem jedzenia i wyglądać, jak bogaci, a .... bogaci? Żeby schudnąć i wyglądać, jak biedni
  • Randy Pausch
    54. rocznica
    urodzin
    Czas jest wszystkim, co masz ... i pewnego dnia może się okazać, że masz go mniej, niż sądzisz.
  • Laurie Halse Anderson
    53. rocznica
    urodzin
    Chcę biec, lecieć, bić skrzydłami tak mocno, aby nie słyszeć niczego poza łomotem własnego serca.
  • Marcin Meller
    46. rocznica
    urodzin
    Pani pokazała jelenia i zapytała nas, kto wie, jak nazywa się zwierzę. Ja wiedziałem, więc się ochoczo zgłosiłem i powiedziałem, że Lenin. Pani się stropiła i powiedziała, że chyba coś mi się pomieszało, bo to jeleń, a wielki Lenin, Włodzimierz Iljicz to człowiek, (...). Na co ja buńczucznie, że to... pokaż więcej
  • Théophile Gautier
    142. rocznica
    śmierci
    Zdaje mi się, jak gdyby moje ciało stało się przepuszczalne, moje ja uciekało z niego tak jak woda przez sito. Czuję, że się roztapiam we wszechbycie, z trudem odróżniam siebie od świata, w który się zapadam. Życie, którego - o ile tylko mogę - odgrywam zwykłą pantomimę, aby nie martwić krewnych i p... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku