Zabawy plastyczne

Wydawnictwo: Skrzat
7,5 (2 ocen i 1 opinia)
978-83-7437-821-5

„Zabawy plastyczne” są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

„Sztuka odpadkowa” może zostać wykorzystana przez rodziców do pokazywania i utrwalania u dzieci zachowań proekologicznych, będąc jednocześnie wspaniałą zabawą i doskonałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Książka jest podzielona na poszczególne instrukcje-zabawy w punktach: 1) zestaw potrzebnych przedmiotów i narzędzi; 2) kolejne etapy wykonywania; 3) zdjęcie gotowego produktu.

Stopień trudności został dostosowany do możliwości i umiejętności dziecka, rodzic więc tylko nadzoruje zabawę, ewentualnie trochę pomaga, tak aby mały artysta miał poczucie, że zrobił „tę rzecz” zupełnie sam.

Sklep

• Z jednym wyjątkiem
  • Tabloid. Śmierć w tytule
  • Podziemny labirynt
  • Etta i Otto i Russell i James
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Bieg po życie

6,31 (65 ocen i opinii)
Etta i Otto i Russell i James
Emma Hooper

8 (1 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Biblioteka pana Lemoncella
Chris Grabenstein

8 (11 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Książeczki | 2012-12-11
Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Zabawy plastycznie bardzo lubimy, a nawet często zdarza nam się uczynić coś takiego :) Nikodem zawsze z ogromnym entuzjazmem przystępuje do tworzenia, nie tylko jakiś obrazków czy figurek z plasteliny, bo w końcu zabawy plastyczne to coś o wiele więcej.

W książce tej znajdziemy aż 63 pomysły na przeróżne prace. Podzielona jest ona na siedem działów:

- zwierzęta (np. Żaba z plastikowej butelki, Sowa z szyszki, Krowa z balonu, Jeż z kamienia itd)

- pojazdy (np. Helikopter z płyty CD, Samochód z papieru, Ciuchcia z pudełka itd)

- postacie (np. Królewna z butelki po dezodorancie, Postać z rękawiczki, Pacynka z materiału itd)

- budowle (np. Zamek z butelek po keczupie, Domy z gąbek, Meble z talerzyków jednorazowych itd)

- ozdoby świąteczne (np. Palma wielkanocna z bibuły, Bombki z waty, Bałwan ze sreberka itd)

- przedmioty (np. Telefon komórkowy z butelki, Lusterko z papieru, Naszyjnik z piórami itd)

- przyroda (np. Kwiaty w wazonie, Drzewa ze spinaczy do bielizny, Zimowy...

Marzena | 2014-01-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014