Zabawy plastyczne

typ
papier
7,5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Zabawy plastyczne” są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

„Sztuka odpadkowa” może zostać wykorzystana przez rodziców do pokazywania i utrwalania u dzieci zachowań proekologicznych, będąc jednocześnie wspaniałą zabawą i doskonałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Książka jest podzielona na poszczególne instrukcje-zabawy w punktach: 1) zestaw potrzebnych przedmiotów i narzędzi; 2) kolejne etapy wykonywania; 3) zdjęcie gotowego produktu.

Stopień trudności został dostosowany do możliwości i umiejętności dziecka, rodzic więc tylko nadzoruje zabawę, ewentualnie trochę pomaga, tak aby mały artysta miał poczucie, że zrobił „tę rzecz” zupełnie sam.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Książeczki | 2012-12-11
Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Zabawy plastycznie bardzo lubimy, a nawet często zdarza nam się uczynić coś takiego :) Nikodem zawsze z ogromnym entuzjazmem przystępuje do tworzenia, nie tylko jakiś obrazków czy figurek z plasteliny, bo w końcu zabawy plastyczne to coś o wiele więcej.

W książce tej znajdziemy aż 63 pomysły na przeróżne prace. Podzielona jest ona na siedem działów:

- zwierzęta (np. Żaba z plastikowej butelki, Sowa z szyszki, Krowa z balonu, Jeż z kamienia itd)

- pojazdy (np. Helikopter z płyty CD, Samochód z papieru, Ciuchcia z pudełka itd)

- postacie (np. Królewna z butelki po dezodorancie, Postać z rękawiczki, Pacynka z materiału itd)

- budowle (np. Zamek z butelek po keczupie, Domy z gąbek, Meble z talerzyków jednorazowych itd)

- ozdoby świąteczne (np. Palma wielkanocna z bibuły, Bombki z waty, Bałwan ze sreberka itd)

- przedmioty (np. Telefon komórkowy z butelki, Lusterko z papieru, Naszyjnik z piórami itd)

- przyroda (np. Kwiaty w wazonie, Drzewa ze spinaczy do bielizny, Zimowy...

Marzena | 2014-01-15

Kalendarium literackie
  • Terry Pratchett
    67. rocznica
    urodzin
    Kiedy łamiesz zasady, łam je mocno i na dobre.
  • Nelle Harper Lee
    89. rocznica
    urodzin
    Ale ja, zanim będę mógł żyć w zgodzie z innymi ludźmi, przede wszystkim muszę żyć w zgodzie z sobą samym. Jedyna rzecz, jaka nie podlega przegłosowaniu przez większość, to sumienie człowieka.
  • Alistair MacLean
    93. rocznica
    urodzin
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Christian Jacq
    68. rocznica
    urodzin
    ... miłość to taki potok, który znosi wszelkie tamy i zalewa istotę ludzką bez reszty.
  • Ian Rankin
    55. rocznica
  • Roberto Bolaño
    62. rocznica
    urodzin
    Nadszedł dzień, kiedy postanowiłem zerwać z literaturą. Zerwałem. Nie ma w tym kroku żadnej traumy poza poczuciem wolności. To tak, między nami mówiąc, jak przestać być prawiczkiem. Co za ulga! Zerwanie z literaturą, to znaczy zerwanie z pisaniem, by ograniczyć się wyłącznie do czytania!
  • Jan Izydor Sztaudynger
    111. rocznica
    urodzin
    On gotyk, ona barok. Renesans zjawi się za rok.
  • Daniel Passent
    77. rocznica
    urodzin
    My nazywamy tenisówki felony shoes (buty przestępcze), bo oni je często noszą [handlarze narkotyków]. Kurtka skórzana, kosztowna, ale na nogach tenisówki.
  • Sven Lindqvist
    83. rocznica
  • Michael H. Hart
    83. rocznica
  • Lois Duncan
    81. rocznica
    urodzin
    W jakiś sposób wspomnienia radosne bardziej bolą niż wspomnienia smutne, bo dotkliwiej zdajemy sobie sprawę, że należą do przeszłości bezpowrotnie.
  • Stefania Grodzieńska
    5. rocznica
    śmierci
    I wszystko byłoby pięknie, gdybym nie zauważyła skrzywienia na twarzach moich czytelników. Zdaje się, że Wam się to opowiadanie nie podoba... A, przepraszam, co Państwo w tej chwili robią? Przepraszam za wyrażenie, byczą się Państwo, tak? Opowiadania satyryczne się czyta, tak? Znamy takich, co mają... pokaż więcej
  • Ludwig Tieck
    162. rocznica
    śmierci
    Nazbyt często to, co szlachetne i wielkie, bywa zapomniane i poniżane przez ludzi małego ducha.
  • Kazimierz Gołba
    63. rocznica