Okładka książki Zabawy plastyczne

typ
papier
7,5 (2 ocen i 1 opinia)

Opis książki

„Zabawy plastyczne” są przeznaczona dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat i ich rodziców, mogą także zostać wykorzystane przez nauczycieli wychowania przedszkolnego. W książce zawarte są instrukcje (zilustrowane zdjęciami), jak z prostych materiałów i odpadów dostępnych w każdym domu można wykonać zabawki oraz przedmioty użytkowe. Butelki po keczupie, zużyte płyty CD, słomki, zniszczona rękawiczka itp. posłużą do stworzenia małych arcydzieł.

„Sztuka odpadkowa” może zostać wykorzystana przez rodziców do pokazywania i utrwalania u dzieci zachowań proekologicznych, będąc jednocześnie wspaniałą zabawą i doskonałym sposobem na wspólne spędzanie wolnego czasu. Książka jest podzielona na poszczególne instrukcje-zabawy w punktach: 1) zestaw potrzebnych przedmiotów i narzędzi; 2) kolejne etapy wykonywania; 3) zdjęcie gotowego produktu.

Stopień trudności został dostosowany do możliwości i umiejętności dziecka, rodzic więc tylko nadzoruje zabawę, ewentualnie trochę pomaga, tak aby mały artysta miał poczucie, że zrobił „tę rzecz” zupełnie sam.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Książeczki | 2012-12-11
Na półkach: Przeczytane, Skrzat

Zabawy plastycznie bardzo lubimy, a nawet często zdarza nam się uczynić coś takiego :) Nikodem zawsze z ogromnym entuzjazmem przystępuje do tworzenia, nie tylko jakiś obrazków czy figurek z plasteliny, bo w końcu zabawy plastyczne to coś o wiele więcej.

W książce tej znajdziemy aż 63 pomysły na przeróżne prace. Podzielona jest ona na siedem działów:

- zwierzęta (np. Żaba z plastikowej butelki, Sowa z szyszki, Krowa z balonu, Jeż z kamienia itd)

- pojazdy (np. Helikopter z płyty CD, Samochód z papieru, Ciuchcia z pudełka itd)

- postacie (np. Królewna z butelki po dezodorancie, Postać z rękawiczki, Pacynka z materiału itd)

- budowle (np. Zamek z butelek po keczupie, Domy z gąbek, Meble z talerzyków jednorazowych itd)

- ozdoby świąteczne (np. Palma wielkanocna z bibuły, Bombki z waty, Bałwan ze sreberka itd)

- przedmioty (np. Telefon komórkowy z butelki, Lusterko z papieru, Naszyjnik z piórami itd)

- przyroda (np. Kwiaty w wazonie, Drzewa ze spinaczy do bielizny, Zimowy krajobraz...

Marzena | 2014-01-15

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku