Historia IKEA: Ingvar Kamprad rozmawia z Bertilem Torekullem

Wydawnictwo: VIK
Historien om IKEA: Ingvar Kamprad berättar för Bertil Torekull
Ikea
Michał Broda

Książka jest opowieścią o firmie IKEA. Autor - dziennikarz Bertil Torekull rozmawia o początkach i rozwoju szwedzkiego giganta z jej założycielem Ingvarem Kampradem.

źródło opisu: własne

źródło okładki: własne

Michał Broda | 2012-12-10
Przeczytana: 2010 rok

Wywiad rzeka z twórcą szwedzkiego koncernu Ikea. Panowie rozmawiają o początkach firmy jak i samego Kamprada w biznesie. Omawiane są również dość dokładnie takie aspekty jak funkcjonowanie koncernu, struktura organizacyjna czy jej misja oraz filozofia działania. W książce można znaleźć także wątki biograficzne twórcy Ikei. Bardzo ciekawa opowieść o niewątpliwie jednej z największych marek naszych czasów. Zawiera również sporo cennych doświadczeń i wskazówek dla osób chcących się zająć handlem. Książka jest niestety dość trudno dostępna.