Historia IKEA: Ingvar Kamprad rozmawia z Bertilem Torekullem

Okładka książki Historia IKEA: Ingvar Kamprad rozmawia z Bertilem Torekullem Bertil Torekull
Okładka książki Historia IKEA: Ingvar Kamprad rozmawia z Bertilem Torekullem
Bertil Torekull Wydawnictwo: VIK biografia, autobiografia, pamiętnik
Historien om IKEA: Ingvar Kamprad berättar för Bertil Torekull
VIK
1999-01-01
1999-01-01
Tomasz Manicki
Ikea

Długo i ciężko czytało się tę książkę. Tematyka jest dość niejednorodna. Rozdziały z życiorysem Kamprada są interesujące, historia od małego sklepu meblowego na prowincji Szwecji do globalnego giganta również zaciekawia.
Natomiast części w których opisana jest szczegółowo struktura firmy albo są litanie dat i nazwisk, niestety potwornie nudzą - a oprócz tego są z perspektywy roku 2020 kompletnie nieaktualne (bo książka pisana była w końcówce lat 90.).
Ciekawostką się różne "smaczki" dotyczące współpracy z Polską.
Bardzo dziwny jest również styl językowy autora - dużo wtrąceń z języka potocznego i dziwnie budowanych zdań. Może to kalki językowe ze szwedzkiego i niekompetencja tłumacza - nie wiem, ale czyta się momentami topornie.
Moim zdaniem pozycja przydatna tylko w celach naukowych albo dla ultrafanów IKEA - niestety.

Wywiad rzeka z twórcą szwedzkiego koncernu Ikea. Panowie rozmawiają o początkach firmy jak i samego Kamprada w biznesie. Omawiane są również dość dokładnie takie aspekty jak funkcjonowanie koncernu, struktura organizacyjna czy jej misja oraz filozofia działania. W książce można znaleźć także wątki biograficzne twórcy Ikei. Bardzo ciekawa opowieść o niewątpliwie jednej z największych marek naszych czasów. Zawiera również sporo cennych doświadczeń i wskazówek dla osób chcących się zająć handlem. Książka jest niestety dość trudno dostępna.

• BIBLIOTEKA
  • Zakupić
  • Finanse i rozwój

Dodaj cytat z książki Historia IKEA: Ingvar Kamprad rozmawia z Bertilem Torekullem