Nauka szczęścia

poradniki

Gdy życie rzuca nam kłody pod nogi, gdy nic nam nie wychodzi, bardzo często zaczynamy porównywać się do innych ludzi i zazdrościć im ich szczęścia. Być może żyją w lepszym kraju, mają lepszą pracę, lepsze samochody, lepszego partnera. My zawsze mamy gorzej! W naszej głowie rodzi się myśl, że szczęście zależne jest od innych ludzi, którzy je wspierają lub sabotują, oraz od sprzyjających okoliczności. O tych, którym się powodzi, mówimy, że są „w czepku urodzeni”. Tymi myślami i porównaniami unieszczęśliwiamy sami siebie, ponieważ skupiamy się na tym, czego NIE POSIADAMY.

Kasia | 2014-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2014

Książka do przeczytania w dosłownie pół godziny. Myśl najważniejsza to grunt to pozytywne myślenie! Trzeba myśleć pozytywnie, żeby być zdrowym nie tylko psychicznie, ale też fizycznie. Można bowiem przezwyciężyć chorobę pozytywnie myśląc, ale z drugiej strony można też wpędzić się w chorobę myśląc negatywnie. i dlatego właśnie warto, przede wszystkim dla siebie kontrolować własne myśli, aby były tylko pozytywne. Warto marzyć, bo jak się myśli o swoich marzeniach, to marzenia się spełniają.

Marta | 2015-12-29
oliwkaaa_ | 2015-04-08