Wyścig ku śmierci

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Cykl: Peter Duluth". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Run to Death
Pami

Pierwszym błędem Petera Dulutha, znanego producenta teatralnego, było zabranie do samochodu Debory Brand. A gdy ta piękna blondynka ginie tajemniczo w czasie zwiedzania ruin kultury Majów i policja uznaje to za wypadek, Peter popełnia drugi błąd, chcąc za wszelką cenę dociec prawdy. I od tego momentu wszystko rusza jak lawina. Zwłaszcza że każda z osób zamieszanych w sprawę ma coś do...

I od tego momentu wszystko rusza jak lawina. Zwłaszcza że każda z osób zamieszanych w sprawę ma coś do ukrycia. A nikt nie jest zainteresowany, by Peter Duluth doprowadził swoje prywatne śledztwo do końca...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

yaola | 2018-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2018

Peter Duluth jest producentem filmowym i jest wrażliwy, empatyczny i dociekliwy, ale przede wszystkim ma intuicję. Nie wiem czemu tak mało osób na tym portalu, które są miłośnikami dobrych kryminałów czyta książki Patricka Quentina.
Ale skupię się na "Wyścigu ku śmierci". Czy to możliwe, żeby intuicja zawiodła głównego bohatera? A może popada w paranoję? Ale czy to możliwe, że przypadkowe osoby spotyka tyle zbiegów okoliczności, i mało tego ciągle "wpadają" na siebie w najmniej spodziewanych sytuacjach? I czy naprawdę wcześniej się nie znali?
Jeśli lubicie tajemnice, niepewność do końca i zaskakujące zakończenie, to ta książka jest dla Was. Nie ma tu jednak brutalnych opisów, którymi usiana jest niestety współczesna literatura kryminalna. Ja tego nie potrzebuję, ale teraz taka moda widocznie

Athoualia | 2016-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2016

Coraz bardziej Peter przegina jeśli chodzi o kobiety. Bardzo nieładnie z jego strony!
Poza tą skromną uwagą - autor upodobał sobie Meksyk. Meksyk w "The Follower", Meksyk w "The Puzzle for Pilgrims". Następne przygody też się będą działy w Mexico City?
Pomysł na fabułę bardzo dobry. Do końca nie odgadłam kto jest przestępcą. Ba! Nawet dałam się porządnie nabrać!
Polecam :)