Tory donikąd

Marta

Jolka | 2016-11-16
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 16 listopada 2016

Kryminał - owszem, bo morderstwa, a nawet cała seria morderstw. Ofiarami są kobiety mordowane w pociągu, w środku nocy najczęściej. Wiele tu dramatycznych scen - wyrzucanie z pociągu przez okna, pościgi w lesie. Ale czyta się to jakoś bez większych emocji, bez napięcia. Brakuje tu jednak tej kryminalnej iskry. Autor pisał dla podróżujących pociągami, ale moim zdaniem najbardziej właściwe będzie:ku przestrodze kobiet podróżujących samotnie nocami.

eiblin | 2014-08-20
Przeczytana: 19 sierpnia 2014

„ON” „JEGO” „NIM” „MU” „NIEMU”

Dlaczego?!

Dlaczego z każdym razem, gdy mowa o mordercy te zaimki muszą być zapisane wielkimi literami? Rozumiem, że ma być groźnie, że ma być napięcie, że to dotyczy mężczyzny napadającego na bezbronne kobiety w toalecie pociągu, ale litości autorze!
W książce zabrakło mi wszystkiego- rysu psychologicznego, akcji, wrażeń, czegoś wyraźnego.
Autor dedykuje tę książkę wszystkim tym, którzy lubią czytać w pociągu. Na szczęście czytałam ją w domu, bo w innym przypadku książka wyleciałaby przez okno… .

Kris Tata | 2016-05-31
Przeczytana: 31 maja 2016