Kat poszedł na urlop

Okładka książki Kat poszedł na urlop Dorothy L. Sayers
Okładka książki Kat poszedł na urlop
Dorothy L. Sayers Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Lord Peter Wimsey (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Lord Peter Wimsey (tom 9)
The executioner went on holiday
Wydawnictwo Iskry
1987-01-01
1987-01-01
8320710057
Robert Stiller
Kat urlop

Okładka książki Classic Tales of Mystery Ernest Bramah, John Buchan, Gilbert Keith Chesterton, Agatha Christie, Arthur Conan Doyle, Edgar Allan Poe, Austin Freeman R., Dorothy L. Sayers
Classic Tales ... Ernest Bramah, John...
Okładka książki Cicha noc. Świąteczne opowiadania kryminalne Margery Allingham, Marjorie Bowen, Gilbert Keith Chesterton, Edmund Crispin, Arthur Conan Doyle, J. Jefferson Farjeon, Dorothy L. Sayers, Edgar Wallace, Ethel Lina White
Cicha noc. Świ... Margery Allingham, ...

Zainteresowałam się książką ponieważ autorka, pisząca w tym samym okresie co Agata Christie, była równie jak mistrzyni kryminału popularna.
"Kat poszedł na urlop" to zbiór opowiadań. Temat pierwszego mnie zaintrygował (dlatego dałam sześć gwiazdek),lecz pozostałe niezbyt przypadły mi do gustu.
Zostanę jednak wierna mistrzyni.

Zostanę jednak wierna mistrzyni.

Sympatyczna i szybka lektura. Świetna rozgrywka.

Sympatyczna i szybka lektura. Świetna rozgrywka.

Książka zawiera pięć krótkich opowiadań. Niektóre z nich to kryminały w pigułce z całkiem niezłą intrygą, inne historie są wprawdzie kryminalne, ale zawierają głębsze przesłanie, jeden ociera się o metafizykę, a we wszystkich bez wyjątku widać lekkie pióro autorki oraz sporą dawkę poczucia humoru.
Lektura z rzędu zabawnych i przyjemnych (jakkolwiek przewrotnie by to nie brzmiało w odniesieniu do zbrodni, które zostały w niej opisane). Do tego krótka i treściwa więc nie sposób się nią znudzić.
Bardzo lubię tę pisarkę i żałuję, że jest tak mało znana w Polsce, a jej książki są praktycznie nie do zdobycia.

Lektura z rzędu zabawnych i przyjemnych (jakkolwiek przewrotnie by to nie...

Beznadziejna okładka, beznadziejnie cienka...tylko ten tytuł! Kilkanaście razy miałam tą książkę wyrzucić, oddać, sprzedać, cokolwiek byleby się jej pozbyć...ale wciąż mnie coś powstrzymywało, że może jeszcze przeczytam... i stało się :) Bardzo miłe zaskoczenie, świetne krótkie historie, kryminalne zagadki, błyskotliwe i zaskakujące, pokrętne i z dużą ilością kotów;) Tak, czuć zamiłowanie autorki do kociej rodziny:) no po prostu super!!! Pochłania się w jeden wieczór :)
Gorąco polecam

Ciekawe króciutkie opowiadania kryminalne, czasem z wątkiem humorystycznym w stylu Agathy Christie. Niestety w wydaniu broszurkowym. Idealna lektura w podróży, polecam!

• 52 książki 2021
  • 2016
  • 2017
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Wyzwanie LC 2021
  • Na sprzedaż
  • Z antykwariat

Dodaj cytat z książki Kat poszedł na urlop