Rząd rżnie głupa!

Wydawnictwo: Agencja Lucullus
Chris_Carrion

Wybitny socjalista, śp. dr Józef Goebbels, pojechał na zebranie swojej jaczejki partyjnej w Wirtembergii - i został zaatakowany: "Towarzyszu Goebbels! Dlaczego weszliście do Reichstagu i siedzicie obok burżujów i socjal - zdrajców - zamiast z nami na ulicach rozwalać sklepy chciwych kapitalistów, ze szczególnym uwzględnieniem Żydów?" Na co Goebbels wstał i odszczeknął: "Towarzysze! Ja nie jestem żadnym posłem do Reichstagu! Ja jestem posiadaczem bezpłatnego biletu pierwszej klasy na kolej, dzięki czemu mogłem do Was przyjechać - i posiadaczem immunitetu poselskiego, dzięki czemu mogę otwarcie mówić, co sądzę o tych złodziejach z rządu!"

I to jest powód, dla którego warto tracić czas, starając się znaleźć w Sejmie. A przecież jest jeszcze szansa, że będziemy języczkiem u wagi - i od nas będzie zależało przepchnięcie ustawy, a nawet utworzenie koalicji rządzącej. Obiecuję, że wtedy nie zawiedziemy!

Czytając moje mowy sejmowe zauważycie Państwo, że nadal mówię to samo: w Sejmie i poza Sejmem; że poglądów nie zmieniam. I wreszcie to, co w Sejmie mówiłem, nadal jest bardzo aktualne!

Janusz Korwin - Mikke

Janusz Korwin - Mikke był Posłem I kadencji w latach 1991 - 1993. Uczestniczył w pracach siedmiu Komisji i dwu Podkomisji Sejmowych. Jego aktywność poselską ilustruje trzysta pięćdziesiąt osiem wystąpień na posiedzeniach Sejmu oraz kilka interpelacji, zapytań i oświadczeń. Książka zawiera wybór tych wypowiedzi

źródło opisu: http://www.penelopa.pl/produkty/rzad-rznie-glupa-nowosc

źródło okładki: http://www.penelopa.pl/produkty/rzad-rznie-glupa-nowosc

szaman136 | 2014-05-06
Przeczytana: 04 maja 2014

Przemówienia Pana Janusza dużo dają do myślenia, gdyby rozwiązania jakie wtedy proponował zostały wprowadzone nie mieli byśmy teraz problemu z emeryturami, zadłużeniem czy korupcją. Książka pokazuje że jest Korwin-Mikke to polityk który nie zmienia swoich poglądów, to co mówił 20 lat temu mówi i teraz.

1travel | 2017-09-28
j_caba | 2017-08-26