Marzenie Matyldy

Wydawnictwo: Bernardinum
978-83-7380-945-1
jagarkar

"Marzenie Matyldy" – druga część historii o Matyldzie, niezwykłej dziewczynce grającej na skrzypcach – to książka o potrzebie miłości, bliskości i niezwykłej sile muzyki, dzięki której rzeczywistość nabiera zupełnie innego wymiaru. To barwna, pisana lekkim stylem, pełna ciepła opowieść o problemach, z którymi spotyka się dziś wiele współczesnych dzieci. To wreszcie refleksyjna, ale i zabawna...

To barwna, pisana lekkim stylem, pełna ciepła opowieść o problemach, z którymi spotyka się dziś wiele współczesnych dzieci. To wreszcie refleksyjna, ale i zabawna historia o najskrytszych dziecięcych marzeniach i dowód na to, że... "żeby coś się zdarzyło, żeby mogło się zdarzyć – trzeba marzyć!" (J. Kofta)

"Marzenie Matyldy" jest lekturą skłaniającą do zadumy nad tym, co w życiu najważniejsze, a z czego można zrezygnować. Jest książką mądrą, ciepłą i wzruszającą, a równocześnie pełną dobrego humoru i lekkości. Czytając ją, bezwiednie stajemy się sekundantami małej bohaterki i sami zaczynamy marzyć o szczęśliwym zakończeniu.

Lektura ta jest szczególnie wskazana do wspólnego czytania w rodzinie.

Do książki "Marzenie Matyldy" dołączony jest atrakcyjnie opracowany Słowniczek Muzyczny oraz płyta z nagraniami utworów skrzypcowych i fortepianowych w ciekawych wykonaniach. Na czytelników czeka też wiele dowcipnych, pełnych akcji, kolorowych ilustracji autorstwa znanego ilustratora Artura Nowickiego.

Polecamy tę lekturę wszystkim Młodym Czytelnikom i Ich Rodzicom.

źródło opisu: Wydawnictwo Bernardinum, 2011

źródło okładki: http://ksiegarnia.bernardinum.com.pl/pl/p/Marzenie...»

Cyneczka | 2014-12-09
Przeczytana: 17 sierpnia 2010

Śliczna książka, zakochałam się w niej. Uwielbiam Matyldę oraz jej przygody, które są wspaniałe, pełne humoru i zaskoczeń. Książka krótka, ale warta przeczytania. Dzięki niej każdy może poczuć się dzieckiem.

Safia | 2013-01-09
Przeczytana: 21 listopada 2011

Dalsze losy dziewczynki, która tym razem pragnie aby jej rodzice zamieszkali razem

eliza | 2016-07-08

Córce się podobała.