SOS dla zwierząt. Tajemnica psa z klifów

Wydawnictwo: Akapit Press
joly_fh

Amy wraz z mamą przeprowadza się do White Horse Bay, gdzie nareszcie będzie mogła spełnić swoje marzenie - nauczyć się jeździć konno. W stadninie spotyka porywczą dziewczynkę, Leah, i już wkrótce obie przyjaciółki stawią czoła pierwszej wspólnej przygodzie. Amy zauważa rannego psa wysoko na klifach, ale nigdzie nie widać jego właścicieli. Zbliża się potężna burza, dziewczynki muszą więc szybko wymyślić jakiś plan...SOS dla zwierząt wkracza do akcji!

źródło opisu: Akapit Press, 2013

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Kanakuji | 2013-10-04

Ciekawa, fajnie i szybko się czytało. Pomysłowa historia.

ksiazkoteka | 2014-12-29

Ta książka bardzo mi się spodobała!

Dlaczego?

Jest to detyktywistyczna opowieść dla miłośników zwierząt.

Opowiada w szczególności o koniach. Bohaterką jest Leah, której mama jest właścicielką ośrodka jeździeckiego o nazwie White Horse Stables, co po polsku znaczy Biała Stadnina Koni.

Leah i jej przyjaciółka Amy zauważają na klifach rannego psa i wyruszają tam, by go uwolnić. Mama Amy zabraniały jej tam wchodzić w czasie burzy, ale dziewczynka nie posłuchała. Musiała ratować psa…

Dalej nie chcę opowiadać, bo odechce się wam czytać! Poza tym zapisałabym chyba z tysiąc kartek.

Książka jest strasznie ciekawa i wciągająca. Nie spostrzeżesz się, a już całą przeczytasz.

Polecam od lat 8.

Leania112 | 2014-11-11
olinek8 | 2014-06-25
Annabeth Chase | 2016-07-21
Wszyscy Święci Czytają

Neil Gaiman proponuje zapoczątkowanie nowej, świeckiej tradycji, którą nazwał All Hallows’ Read (Wszyscy Święci Czytają, nazwa nawiązuje do Halloween). Pomysł jest bardzo prosty – w wigilię Wszystkich Świętych, czyli w dniu, w którym w krajach anglosaskich (a od niedawna także i u nas) obchodzi się Halloween, podarujmy komuś straszną książkę.