Zgłosuj na książki roku 2017

Po drugiej stronie okna. Opowieść o Januszu Korczaku

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biografie Słynnych Polaków". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Muchomor
Janusz Korczak
jagarkar

"Oto piękna, dobra i odważna książka! Pięknie napisana, odważnie zilustrowana. Opowiada o pięknym człowieku: dobrym i odważnym. Pokochacie go." Małgorzata Musierowicz.

Pierwsza część naszej nowej serii biograficznej. Napisana przez Annę Czerwińską-Rydel.

źródło opisu: Wydawnictwo Muchomor, 2010

źródło okładki: http://www.muchomor.pl/opowiesc-o-januszu-korczaku

klaudulab | 2017-07-08
Na półkach: Przeczytane, 2017

Gorąco polecam! Co prawda mój główny wniosek z tej opowieści w zasadzie sprowadził się do "lekarze nie powinni mieć rodziny i innego życia", a już na pewno pediatrzy, bo wszystkiego pogodzić się nie da. Ale z drugiej strony nie każdy ma ochotę poświęcić dla pracy całe życie. Janusz Korczak na pewno był bardzo inspirującym człowiekiem i szkoda, że wcześniej się nie zapoznałam z jego historią. Na studiach medycznych czasu na zapoznawanie się z życiorysami takich osób czasu już nie wystarcza, a na pewno byłoby to z korzyścią dla lekarzy i pacjentów.

aniaszew | 2015-03-15
Przeczytana: 15 marca 2015

Ciepło napisana książka o wielkim Polaku. Bije z niej głownie miłość Korczaka do dzieci.

sowlowa | 2015-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Przepiękna i wzruszająca książka.

asenata | 2013-09-27
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: luty 2013

W bardzo przystępny sposób książka przekazuje nauki Korczaka - to taki trochę poradnik dla dorosłych. Świetna grafika, wspaniały tekst.

Lenkaite | 2013-01-28
Przeczytana: styczeń 2013

Moim zdaniem wybitność tej książki polega na tym, że w bardzo prostej, niemal dziecięcej narracji, przekazuje ona chyba wszystkie metody wychowawcze Korczaka, albo raczej po prostu przedstawia jego nowatorskie WTEDY I NIESTETY DZIŚ DLA NIEKTÓRYCH RÓWNIEŻ (!!!) podejście do małego człowieka, jakim jest dziecko.

Uważam, że obowiązkowo powinien ją przeczytać każdy nauczyciel i pedagog - a najbardziej taki, który jest w szkole "za karę":/

Clove Almond | 2014-03-24
Przeczytana: 24 marca 2014

Janusz Korczak jest człowiekiem godnym uwagi.
Jego odwaga i to co zrobił są na tamtejsze czasy nie do opisania.
Po przeczytaniu tej książki pokochacie jej bohatera. To mogę potwierdzić!

Safia | 2013-01-09
Przeczytana: 26 listopada 2012

Przepiękna książka o prowadzonym przez Janusza Korczaka domu dziecka i o nim samym , dla którego dzieci były całym światem.

Adula | 2017-10-29
Przeczytana: 29 października 2017