Autobiografia. Dziennik

Wydawnictwo: Fundacja Żywe Słowo
Estasi - Diario - Autobiografia - Scritti vari di Santa Gemma Galgani
św. Gemma Galgani
aniamaniaa

A A A Św. Gemma Galgani Autobiografia. Dziennik Wszystkie książki Cena:16.00zł Autobiografia i Dziennik – niezwykłe świadectwa cudów, których Bóg dokonał w św. Gemmie Galgani Kościół wyniósł do chwały ołtarzy wiele osób, aby dać przykład do naśladowania braciom i siostrom, którzy kroczą przez ziemię w pielgrzymce wiary na spotkanie z Jezusem Chrystusem w domu Ojca. Poznanie życia...

Św. Gemma Galgani Autobiografia. Dziennik
Wszystkie książki

Cena:16.00zł

Kościół wyniósł do chwały ołtarzy wiele osób, aby dać przykład do naśladowania braciom i siostrom, którzy kroczą przez ziemię w pielgrzymce wiary na spotkanie z Jezusem Chrystusem w domu Ojca. Poznanie życia świętych Pańskich przybliża nam tajemnicę Jezusa Chrystusa, Odkupiciela człowieka. Ci niezwykli świadkowie wiary ukazują, że życie ludzkie przeżywane w komunii z Bogiem ma wielki sens. Stosowanie nauki Chrystusa daje szczęście doczesne, a po śmierci i wieczne. Wiąże się jednak wielokrotnie z ofiarą, wyrzeczeniem, ascezą, walką z pokusami, nawróceniem, jednym słowem: tym wszystkim, co Kościół proponuje każdemu człowiekowi, aby ściślej zjednoczyć się z Głową Kościoła, Synem Człowieczym.

Warto poznawać życie niezwykłych świadków wiary, przez których wstawiennictwo publicznie można zanosić prośby do Boga. Jedną z owych osób jest św. Gemma Galgani (1878–1903), nazywana dziewicą z Lukki bądź dziewicą lukkijską (wł. la vergine lucchese). Kim jest ta dwudziestopięcioletnia Święta, związana duchowo ze zgromadzeniami pasjonistowskimi, która budzi coraz większe zainteresowanie również i w Polsce? Oprócz licznych życiorysów, których lektura sprawia, że bardziej możemy poznać św. Gemmę, źródłem zacieśnienia zażyłości z nią jest poznanie tego, co napisała. (z Przedmowy)

źródło opisu: http://zyweslowo.pl

źródło okładki: http://zyweslowo.pl

Odzio | 2015-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Trochę trudno oceniać książkę, która jest zapisem doświadczeń Świętej.
W tego typu autobiografi nie chodzi o spektakularne (dla czytelnika) efekty a o rzetelne przedstawienie swoich mistycznych doświadczeń.
Nie ukrywam, że same zapiski robią wielkie wrażenie. Szczególnie dla osoby wierzącej.

aniamaniaa | 2012-12-02
Alicja | 2017-08-18