Bretania: Legendy i podania

Wydawnictwo: Dom Bretanii
8391199509
Bretania, Armoryka, legendy, podania

Zbiór 17 legend, wybór i tłumaczenie Ewa Waliszewska, wstęp dr Piotr Klafkowski, ilustr. Magdalena Sajna, 127 s. Książka ukazuje niezwykle barwną panoramę dawnej Bretanii. Znajdziemy w niej bohatera powieści XIII-wiecznych, króla Artura i jego pomocnika, czarodzieja Merlina, postaci historyczne (Morvan Lez-Breiz, jeden z największych bohaterów o niepodległość Bretanii) i pseudohistoryczne...

Książka ukazuje niezwykle barwną panoramę dawnej Bretanii. Znajdziemy w niej

bohatera powieści XIII-wiecznych, króla Artura i jego pomocnika, czarodzieja Merlina, postaci historyczne (Morvan Lez-Breiz, jeden z największych bohaterów o niepodległość Bretanii) i pseudohistoryczne (król Gradlon), świętych bretońskich (św. Ronan), wróżki, nocną praczkę, korygany - bretońskie krasnale i oczywiście bretońską personifikację Śmierci - Ankou. Na końcu zbioru krótka historia Bretanii - tło dla spisanych w tomiku legend.

źródło opisu: http://www.dombretanii.org.pl/

źródło okładki: http://www.dombretanii.org.pl/