Bretania: Legendy i podania

Wydawnictwo: Dom Bretanii
6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8391199509
Bretania, Armoryka, legendy, podania

Zbiór 17 legend, wybór i tłumaczenie Ewa Waliszewska, wstęp dr Piotr Klafkowski, ilustr. Magdalena Sajna, 127 s. Książka ukazuje niezwykle barwną panoramę dawnej Bretanii. Znajdziemy w niej bohatera powieści XIII-wiecznych, króla Artura i jego pomocnika, czarodzieja Merlina, postaci historyczne (Morvan Lez-Breiz, jeden z największych bohaterów o niepodległość Bretanii) i pseudohistoryczne...

Książka ukazuje niezwykle barwną panoramę dawnej Bretanii. Znajdziemy w niej

bohatera powieści XIII-wiecznych, króla Artura i jego pomocnika, czarodzieja Merlina, postaci historyczne (Morvan Lez-Breiz, jeden z największych bohaterów o niepodległość Bretanii) i pseudohistoryczne (król Gradlon), świętych bretońskich (św. Ronan), wróżki, nocną praczkę, korygany - bretońskie krasnale i oczywiście bretońską personifikację Śmierci - Ankou. Na końcu zbioru krótka historia Bretanii - tło dla spisanych w tomiku legend.

źródło opisu: http://www.dombretanii.org.pl/

źródło okładki: http://www.dombretanii.org.pl/

doliwaq | 2018-04-22
Na półkach: Przeczytane, Bretania

Jak widać po tytule książka jest zbiorem bretońskich legend i podań. Niektóre są ciekawe, inne mniej, mi osobiście najbardziej podobały się podania o Lez-Breizu, Ankou i świętych bretońskich.