Zgłosuj na książki roku 2017

Bretania: Opowiadania Bożonarodzeniowe

Wydawnictwo: Dom Bretanii
8391199533

6 opowiadań w przekładzie Ewy Waliszewskiej, wstęp tłumaczki, ilustracje: uczniowie poznańskiego Liceum Plastycznego, 56 s. We wstępie zebrane zostały bardzo ciekawe i tak różne od naszych wierzenia i tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia. Dzięki pełnym uroku opowiadaniom autorstwa Anatola Le Braza, Emila Souvestre'a i Teodora Gosselin Lenotre'a poznajemy, jak wyglądały święta Bożego...

We wstępie zebrane zostały bardzo ciekawe i tak różne od naszych wierzenia i tradycje związane z okresem Bożego Narodzenia. Dzięki pełnym uroku opowiadaniom autorstwa Anatola Le Braza, Emila Souvestre'a i Teodora Gosselin Lenotre'a poznajemy, jak wyglądały święta Bożego Narodzenia w krwawych czasach Rewolucji Francuskiej, dowiadujemy się o tym, że w Świętą Noc menhiry biegną do rzeki, by się orzeźwić, pozostawiając ukryte pod nimi skarby bez nadzoru, że woda w studniach przemienia się w wino, a dusze zmarłych powracają na ziemię. Tłumaczka zaprosiła do współpracy uczniów Liceum Plastycznego, których piękne ilustracje z pewnością rozbudzą wyobraźnię.

źródło opisu: http://www.dombretanii.org.pl/

źródło okładki: http://www.dombretanii.org.pl/