Przyjaciółki

Wydawnictwo: Świat Książki
The Proper Care and Maintenance of Friendship
przyjaźń, wyzwania
literatura piękna

Kate czuje się jedynie żoną Paula, a chce być kochanką. Rodzicielskie obowiązki przygasiły w nich żar, a namiętny romans zmieniły w rutynę. Jak to zmienić? Życiem Joe, wiceprezesa firmy reklamowej, rządzi sukces. Nie ma w nim miejsca na macierzyństwo… do czasu, gdy na jej drodze pojawia się osierocone dziecko. Sarah kocha afrykańską dżunglę i mężczyznę, żyjącego w klimatyzowanych pomieszczeniach Los Angeles. Tęskniąc za tym, co minęło nie widzi miłości stojącej tuż przed nią. Kate, Joe, Sarah - łączy je ciężko chora przyjaciółka, która w ostatniej woli zleca im zadania, trudne, prowokujące, pozwalające docenić siłę przyjaźni i odnaleźć zagubione szczęście.

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Lucy78 | 2018-05-30

Fajnie mi sie ja czytalo...
Kazdy w swoim zyciu mial przez moment takie same lub podobne historie jak te przyjaciolki... Kazdy moze wyczytac cos dla siebie.
Naladowala mnie pozytywnie. Uwielbiam takie ksiazki

Blueberry | 2017-01-29

Wzruszająca książka. Mam do niej sentyment, gdyż dostałam egzemplarz na studiach z okazji urodzin od najlepszych przyjaciółek :) Ma dla mnie ogromną wartość. Czytając ją utożsamiałam nasze losy z historiami bohaterek.

marta-wuu | 2016-08-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 25 października 2015

Świetna książka wakacyjna :) Morał też jakiś posiada, także warto ...

sloneczko162 | 2016-07-13

Czasami przyjaciele potrafią wywrócić nasze życie do góry nogami, nawet wtedy kiedy ich już z nami nie ma.... ale czy nie o to właśnie chodzi w prawdziwej przyjaźni? Książka opowiada o mocy przyjaźni, o tym że czasami to właśnie przyjaciele znają nas lepiej niż my sami, popychając nas do wyzwań, których normalnie byśmy się nie podjęli.

Atol | 2015-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2015

Życiowe,z problemami codzienności, każdy ma takie grono przyjaciółek z ich radościami i smutkami dlatego tak łatwo się utożsamić z tą książką.

Ania | 2015-02-06
Przeczytana: 02 lutego 2015

świetna książka na zimowe, długie wieczory, z pozytywnym przekazem, o tym co w życiu najważniejsze.

aannaa | 2014-12-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, Sprzedam
Przeczytana: 06 grudnia 2014

Książka fajna, lekka, szybko się czyta. Myślałam, że będzie dużo śmiesznych sytuacji, ale zawiodłam się.

FantazjeWroclawianki | 2014-10-30

Niezwykła opowieść pisarki Higgins, pełna skrajnych uczuć od smutku do radości, od płaczu do śmiechu. Pełna przedziwnych wątków bohaterek.
Historia czterech przyjaciółek: Kate, Jo, Sarah oraz Rachel, wszystkie są przed czterdziestą, każda prowadzi odmienny tryb życia. Kate, to mama na pełny etat, kochający mąż - który jest pierwszą miłością, trójka uroczych dzieci i masa obowiązków związanych z domem. Jo, kobieta sukcesu. Pracuje w branży reklamowej, bez męża i dzieci, za to z pełnym kontem bankowym. Sarah, to z wykształcenia pielęgniarka, pracująca w obozie Lekarzy bez Granic, która stacjonuje w krajach Trzeciego Świata, nieszczęśliwie zakochana od piętnastu lat. Rachel, to pełna wigoru kobieta, rządna przygód i niebezpiecznych chwil. Wszystkie cztery od lat są przyjaciółkami, każda z każdą ma kontakt, ich sielankowe więzi przyjacielskie zostają naruszone, które spowodowała śmierć jednej z nich - Rachel. Kobieta zmarła na raka, jednak nie zostawiła je bez niczego, każda z...

Elżbieta | 2014-09-12

Siła przyjaźni czterech kobiet gdzie śmierć jednej zmieniła życie pozostałej trójki. Polecam :)

Martyna | 2014-05-26
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczona

Wspaniała opowieść o sile przyjaźni,o tym jak bliskie nam osoby, mogą doskonale wiedzieć co jest nam potrzebne w życiu i co powinniśmy w nim zmienić. Przyjemna lektura :)