Jaskółczy lot

Cykl: Wiatr (tom 2)
Wydawnictwo: Dreams
Il volo della rondine
Polaris

TĘSKNIĘ ZA TOBĄ Wiadomość wyświetliła się na ekranie komórki. Była od Grety. Tylko te trzy słowa, bez podpisu, bez buziek, bez wykrzykników, ale zupełnie wystarczyło, aby serce Anselma wykonało salto. Jego palce natychmiast wystukały odpowiedź. PRZYJEDŹ Greta ma wyścigówkę i dom, który zbyt często bywa pusty. Nie lubi mieć z górki, nie znosi szkoły, za to uwielbia pędzić z wiatrem i kocha...

TĘSKNIĘ ZA TOBĄ
PRZYJEDŹ

Greta ma wyścigówkę i dom, który zbyt często bywa pusty. Nie lubi mieć z górki, nie znosi szkoły, za to uwielbia pędzić z wiatrem i kocha Anselma. Jest nieuchwytna i zachwycająca jak obłoki na niebie.
Emma jest Holenderką i jeździ na holenderce, sama jest piękna, jej rower już mniej. Mieszka we wspaniałej willi w centrum Rzymu. Ma czwórki z włoskiego, matkę dbającą o pozory i kilka krzywd do wybaczenia.
Lucia ma wielką rodzinę i dziecinny rower w kropki i kwiatki. To Sciagalle go tak dla niej wymalował, piętnastoletni artysta, najbardziej osobliwy z nich wszystkich.
Trzy przyjaciółki razem w jednej klasie i razem w warsztacie Anselma. Odnawiają swoje rowery snując marzenia o tym, co je jeszcze czeka. Anselmo potrafi odczytać przyszłość pisaną światłem na wietrze. Niestety, kiedy jego wzrok napotyka oczy Grety, wszystko rozpływa się w największej tajemnicy świata. To miłość.

źródło opisu: Wydawnictwo Dreams, 2012

źródło okładki: http://www.dreamswydawnictwo.pl

thelastbooklover | 2016-10-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, W 2015

Greta już wie kim jest jej ukochany. Anselmo ma zadanie powierzone mu przez coś z czym się nie dyskutuje. Przez Wiatr. Chłopak jeździ po Rzymie na swoim rowerze podążając za kolorowymi wstęgami. Każda prowadzi go do innej osoby. Jednak wszystkich tych ludzi coś łączy. Potrzebują wspomnień. Anselmo dostarcza im przedmioty, które uwalniają wspomnienia. Pozostaje jeszcze kwestia dziennika, który ukradła Emiliano. Bez niego Anselmo nie może zapisywać śladu po wstęgach. Kiedy udaje się w końcu zawrzeć z chłopakiem umowę Greta ma warzenie że nic dobrego z tego nie wyniknie. Dziewczyna pod wpływem Anselma przeszła ogromna przemianę. Zaczęła bardziej integrować się z koleżankami. Przez co am teraz na głowie zakochaną po uczy Lucię i Emmę, która dla odmiany nie może znaleźć sobie chłopaka. Jednak już po paru dniach pojawiają się problemy. Anselmo zdał sobie sprawę że w obecności Grety nie widzi wstążek, ale czuje że ktoś potrzebuje go właśnie teraz. Jego ojciec wszystkiego się domyślił....

witcherrie | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Druga część ''Wiatru'' nie zrobiła na mnie takiego wrażenia jak poprzednia. Zabrało...tajemnicy. Spodziewałam się takiego zakończenia od pierwszych stron. Poza tym...Było dość łzawo. Za łzawo. Rozumiem, że miłość zmienia człowieka, ale nie wierzę, żeby Greta z takiej buntowniczki przeistoczyła się w jakąś płaczliwą panienkę, bo jej ukochany nie powiedział jej miłego słowa. Miało to całkowicie bezsensowny wydźwięk. Lucia w tym tomie irytowała mnie jeszcze bardziej, bo w końcu jest już chyba 14-latką, a zachowuje się nadal jak mała dziewczynka, w dodatku rozkapryszona.
Plusem było spotkanie Anselma z Zeno mieszkającym w Mediolanie oraz sytuacja, w której !!!UWAGA SPOILER!!!Emiliano całuje Emmę!!!KONIEC SPOILERU!!!.
Tak podsumowując to nudziło mi się, ale wierzę, że kolejna część będzie lepsza z boskim zakończeniem.

Dagmara | 2015-08-20

"Idealny moment nie czeka nigdy. Spada na nas nieoczekiwanie, w jedynej chwili swego tajemniczego spełnienia."
Druga część ma moim zdaniem mniej uroku niż pierwsza. Ale i tak mi się podobała.
Polecam.

Agnieszka | 2015-01-16
Przeczytana: 11 stycznia 2015

"Niektóre rzeczy dzieją się tylko w jeden określony sposób
albo nie dzieją się wcale"

Druga część "Wiatru" rozbudza apetyt na więcej. Świetna książka, czyta się ją szybko i z zainteresowaniem. Słowa napisane są lekko, delikatnie, niezwyczajnie. Urocza historia. Gratuluję autorce pomysłu i "tego czegoś", bo ta seria książek to ma.

Istacante | 2014-12-13
Na półkach: Przeczytane, KOCHAM

To było smaczne ;)

Safia | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Po przeczytaniu kolejnej części tej fantastycznej serii wciąż mam ochotę na więcej.Świat Grety,Anselma i Rzymu jest taki...niebiański.
Tej książki nie
da się opisać.Tą książkę trzeba przeczytać,a wtedy wystarczy już tylko wsiąść na rower i pognać z wiatrem.Polecam!!!

Weronine | 2014-05-05
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

Dominika Pyza | 2014-02-14
Przeczytana: 07 października 2014

Porwało mnie!

Czarny Kapturek | 2014-01-19

Czasami zdarza się tak, że kontynuacja jakiegoś cyklu nie dorasta do genialności pierwszej części. Wtedy my – czytelnicy kończymy dane serie tylko z ciekawości albo dlatego, bo nie lubimy zostawiać niedokończonych spraw. Często miewam tak, że gdy początek czegokolwiek nie spodoba mi się nie kontynuuję męki z tym czymś, bo i po co? Ani to nie prowadzi do jakiegoś wielkiego celu a cierpienie w takiej sprawie, według mnie, nie uszlachetnia. Przy książce chcę się rozluźnić i przeżywać razem z bohaterami ich zawiłe przygody oraz czuć to, co oni. Czasami czytam po to, aby czegoś się nauczyć nawet w najmniej spodziewanym momencie.

Szczerze mówiąc nie dziwię się, że „Wiatr – Wiadomość do mnie” oraz „Wiatr – Jaskółczy lot” mają na różnych zagranicznych portalach związanych z literaturą takie słabe oceny. Ta seria na pewno nie należy do ambitnych, ale bardzo przyjemnie spędza się czas na lekturze. Oprócz daru, którym posługuje się Anselmo nie ma w tej historii oryginalnego. Ot, zwykła...

jagarkar | 2013-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2013

Pięknie napisana książka dla młodzieży. To właśnie język czyni "Wiatr" wyjątkową i inną od pozycji dla nastolatek typu "Pamiętnik księżniczki". Jednak pierwsza część była ciekawsza i bardziej tajemnicza.