Wiadomość do mnie

2012-10-25
2012-10-25
Kornelia Krzystek
Wiatr powieść młodzieżowa włoska

Ta książka to zupełnie nie moja kategoria wiekowa, jednak wciągnęła mnie na tyle, żeby przeczytać ją na jednym posiedzeniu. Język bardzo przystępny, plastyczny, miejscami poetycki przez co dodaje uroku całej historii. Fabuła ciekawie poprowadzona. Myślę, że to bardzo dobra pozycja dla czytelniczek od 13 lat w górę, które lubią w książkach motyw pierwszych motyli w brzuchu.

Ciekawa książka dla młodszego czytelnika fajny pomysł na fabułę.

Ciekawa książka dla młodszego czytelnika fajny pomysł na fabułę.

Książka dla młodzieży, dla oczytanego czytelnika przewidywalna szczególnie jeśli chodzi o relacje damsko-męskie. Wielki plus na klimat, w trakcie czytania jak i po zakończeniu czytelnik zamienia się w wielkiego marzyciela. Masz poczucie że na każdym kroku możesz spotkać wyjątkową/magiczną osobę na swój sposób.
Drugi plus za grafikę i wykonanie książki :)

Drugi plus za grafikę i wykonanie książki :)

Czy zastanawialiście się kiedyś jak to jest jeździć po Rzymie na rowerze nie zwracając uwagi na to co się dzieje wokół ciebie?
Na rowerze z głową w chmurach...
Piękne miasto, stary warsztat rowerowy, chłopak, który gdy tylko zrywa się wiatr jedzie przed siebie i dziewczyna drwiąca sobie z miłości...
Cześć dzisiaj zapraszam was na recenzje Wiadomość do mnie
Greta to zwykła dziewczyna nie wierząca w coś takiego jak miłość czy zakochanie. Gdy tylko ktoś o tym wspomina Greta wsiada na rower i pedałuje co sił w nogach by uciec od tego powtarza sobie "Co z głupota"...

Na rowerze z głową w chmurach...
Cześć dzisiaj zapraszam was na recenzje Wiadomość do mnie
Greta to zwykła...

Miła, ale nie pozwalająca. Książka napisana zarówno z humorem, jak i powagą. Ma tajemniczy charakter i opowiada o cudownym zauroczeniu. Podsumowując - przyjemna Ale nie wyjątkowa.

Właściwie to powieść przez cały czas skrywa tajemnicę. W zakończeniu trochę się wyjaśnia, ale nie na tyle, aby poprzestać na pierwszym tomie serii. UWAGA!!! Wciąga. Chciałam odkryć tajemnicę Anselma, przewracałam niecierpliwie strony w nadziei, że na kolejnej znajdzie się rozwiązanie zagadki. Jednak kiedy już, już chłopak wyjawiał wszystko czułam pewien niedosyt. Nie powiedział wszystkiego, na pewno! Trzeba czytać kolejne tomy, jednak to nie będzie przymus, a przyjemność.
Autorka używa prostego języka, ale zawiera w nim tak wiele cennych cytatów, że nie sposób dodać je wszystkie do serwisu. Prawie każda strona zmusza do chwilowego zastanowienia się nad sensem słów.
Bohaterowie są bardzo zróżnicowani, ale troszeczkę stereotypowi. Główna bohaterka Greta nie lubi świata, Lucia jest typową grzeczną dziewczynką, a Emma...Emma nie jest stereotypowa. Tak samo jak Anselm. Obydwaj są tajemniczy i tak do końca nie mogłam ich rozszyfrować. Mimo wszystko da się ich lubić.
Polecam wszystkim marzycielom często i tęskno spoglądającym w niebo

Bardzo lekka książka na wakacje , która nie wymaga od nas zapamiętania czegokolwiek , trochę nudny początek ( pierwsze 50 str )

"Nasz głos jest wołaniem nieskończonego nieba."
Urzekła mnie ta powieść bardzo, mimo prostej i nieco naiwnej historii oraz łatwego języka. Jest bardzo przyjemna, szybko się ją czyta. Ciekawi bohaterowie to ogromny plus tej książki. Podobno spodoba się ona tylko nastolatkom, ale czy ja wiem? Nie jestem taka pewna.
Polecam więc nie tylko nastolatkom.

"Nasz głos jest wołaniem nieskończonego nieba."
Polecam więc nie tylko nastolatkom.

Jest w Rzymie pewien ktoś, kto goni za wiatrem na swoim rowerze i odnajduje zagubione przesyłki, następnie dostarcza je tym, którym są one najbardziej potrzebne. Ale po Wiecznym Mieście na rowerze przemieszcza się również dziewczyna, której życie nie rozpieszczało, przez co nie wierzy w takie rzeczy. To Greta, z pozoru antypatyczna i nieprzyjemna, z niezbyt dobrej dzielnicy...

Gdy spojrzałam na okładkę tej książki w bibliotece, niespecjalnie mnie zainteresowała, ale jednak ją wypożyczyłam. I bardzo mi się spodobała. Może po części dlatego, że główna bohaterka jest bardzo do mnie podobna, lubi jeździć na rowerze i nosi te ciężkie buty-glany.

Książka bardzo dobra, przeczytałam ją trzy razy w ciągu jednego weekendu, co jeszcze ani razu mi się nie zdarzyło, i książka ta za każdym razem mnie nie nudziła. Polecam wszystkim, bez względu na wiek czy inne tego typu sprawy.

daje 9 gwiazdek bo w książce się zakochałam jest lekka (w sensie że sie ją przyjemnie czyta). Ale nie jest na 10 gwiazdek......taka jest moja opinia...<3

• Egzemplarze recenzenckie
  • Biblioteka