Biała żyrafa

Wydawnictwo: W.A.B.
The White Giraffe
Afryka
jelonekbambi

Zapierające dech w piersiach przygody osieroconej jedenastolatki i magicznej białej żyrafy w egzotycznej Afryce. Lauren St John stworzyła cudowną powieść, która wkrótce zostanie sfilmowana. W ciągu niemal jednej chwili w życiu Martine Allen zmieniło się wszystko. Jeszcze wieczorem jadła z rodzicami pyszne naleśniki. Była taka szczęśliwa. W nocy obudziło ją gorąco ? w ostatnim momencie uciekła przed pożarem. Jej rodzice nie zdążyli?. Niespodziewanie okazuje się, że dziewczynka ma babcię, która zabiera ją do siebie, do rezerwatu Sawubona w dalekiej Afryce.

Agnieszek | 2014-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2014

Sympatyczna opowieść o smutku, nadziei, sile i odpowiedzialności.
Wzrusza, nienachalnie uczy, pokazuje moc intuicji.
Warta wspólnej lektury i rozmowy.

Szczególnie poleciłabym dzieciom przeżywającym żałobę, zalęknionym i wycofanym.

Książka pięknie pokazuje, jak ważne dla człowieka są zwierzęta i jak one zmieniają nasze życie. Historia jest bardzo wciągająca, może trochę mało zabawna

Monika | 2010-10-29
Przeczytana: 29 października 2010

Urocza bajka z dziewczynką-sierotą i białą żyrafą w rolach głównych.

Martyna | 2013-04-05

Książka opowiada o osieroconej 11-letniej Martine, która cudem uciekła z płonącego domu. Jej rodzice się nie uratowali...Teraz musi zamieszkać u babci w dalekiej Afryce w rezerwacie Sawubona. Tu poznaje smak życia na łonie natury w towarzystwie i naturalnym środowisku dzikich zwierząt. Próbuje odnaleźć się w nowej szkole i zdobyć przyjaciół. Intryguje ją tajemniczy Ben, który jest niezbyt lubiany i woli trzymać się na uboczu.
Gdy Martine zaczyna się w końcu zadomawiać w Sawubonie, poznaje ona legendę o niespotykanej, białej żyrafie. Jest zaskoczona, gdy zauważa ją nocą w rezerwacie. Zaprzyjaźnia się z nim. Jednak Jemmy jest głównym celem kłusowników. Czy Martine będzie w stanie go uratować?
Jest to ciepła opowieść o przyjaźni, gdzie w tle autorka przedstawia nam piękno afrykańskiego krajobrazu.
Fajna, lekka i przyjemna książka. Polecam!

Zupa | 2016-01-02

Martine Allen w dniu swoich jedenastych urodzin miała bardzo dziwny sen... Śniło jej się straszne gorąco... Obudziła się w samą porę, by uciec przed pożarem. Jej rodzice zginęli w płomieniach.
Dziewczynka dowiaduje się, że w dalekiej Afryce, w Kapsztadzie, ma babcię, która się nią zaopiekuje. Niedługo po przeprowadzce poznaje legendę o białej żyrafie. Mieszkańcy okolicznych wiosek wierzą, że dziecko, któremu uda się dosiąść jej grzbietu, będzie miało władzę nad zwierzętami. Czy to tylko bajka? Pewnego wieczoru Martine dostrzega ze swojego okna wpatrzone w nią żyrafie oczy. Po chwili zwierzę ucieka, a dziewczynka postanawia je odnaleźć. Błądząc po rezerwacie Angielkę w ostatniej chwili przed kobrą ratuje właśnie... Jemmy - bo tak ma na imię niezwykłe białe stworzenie. Niestety, jednocześnie staje się ono obiektem zainteresowania bezwzględnych kłusowników.
To chwytająca za serce powieść o przyjaźni pomiędzy ludźmi a zwierzętami, nawet takimi dzikimi jak żyrafa.

Mynia19 | 2015-06-26
Przeczytana: 07 kwietnia 2012

Piękna seria, mówię wam! Kto kocha zwierzęta, jest zobowiązany ją przeczytać. Szczerze, czytałam tę książkę bardzo dawno, jakieś 3 lata temu. Jednak jak popatrzyłam na półkę, i odnalazłam wzrokiem Białą Żyrafę, Pieśń Delfina...Przypomniałam sobie, jak bardzo się wzruszyłam, czytając je wszystkie. Martine straciła rodziców w pożarze. Leci do Afryki, bo tam żyję jej babcia. Dziewczyna prawie jej nie zna. Nie wie też, że wyjazd na inny kontynent i poznanie swojej babci rozpoczyna wielką przygodę...
Polecam, wszystkim!

fuzja | 2014-08-14

Akcja rozwija się w idealnym tempie: czytelnik ani się nie nudzi, ani nie gubi

Zuzia | 2014-10-05
Przeczytana: 10 kwietnia 2012

Tytuł: Biała żyrafa
Autor: Lauren St. John
Tytuł oryginalny: The White Giraffe
Data wydania polskiego: 16.11.2011
Ilość stron: 192
Część: 1 (seria "Afrykańskie przygody Martine")
Wydawnictwo: WAB
Ocena: 4/6

Moja recenzja: Nikt nie lubi jak dotyka go nieszczęście. Śmierć czy choroba. Uchodzą z ciebie resztki sił i chęć do życia, ale trzeba żyć dalej...

Martine Allen to jedenastolatka, która mieszkała Hampshire, Anglii. Obchodzi urodziny w Sylwester, śmieje się z rodzicami, a kilka godzin dzieje się nieszczęśliwy wypadek. Rodzice giną w pożarze w domu, a głównej bohaterce jedynie udaje się uciec. Nie wie gdzie się podzieć, ale dowiaduje się, że ma babcię, która prowadzi rezerwat dla dzikich zwierząt w Sawubonie. Tylko dlaczego nigdy jej nie widziała? Nawet o niej nie słyszała! Babka ma na imię Gwyn Thomas.
Kiedy już zaczyna się przyzwyczajać do nowego miejsca dowiaduje się o Białej Żyrafie od Tendaia, lokalnego pracownika rezerwatu. Tropiciel ma dziwną ciotkę, Grace, która mówi...

Patka | 2015-11-04
Przeczytana: 03 listopada 2015

Poruszająca opowieść o małej angielce, która wbrew osobistej tragedii, znajduje w sobie siłę i motywację by nie tylko zawalczyć o własne szczęście, ale także by troszczyć się o innych. Piękno afrykańskiej przyrody budzi w dziewczynce pasję i odwagę, które umożliwiają jej odnalezienie się w tej tak innej od jej ojczyzny krainie. To także historia o wielu wymiarach przyjaźni, o lojalności i zaufaniu.

Książka uwrażliwia dzieciaki. Na losy środowiska naturalnego, kurczących się obszarów dzikiej przyrody i zagrożonych gatunków zwierząt. Pokazuje Afrykę bez lukru – tą zachwycającą egzotyczną przyrodą, bogactwem kulturowym rdzennych mieszkańców, ale porusza także problem kłusownictwa i okrucieństwa wobec zwierząt. Zarysowuje też problem głodujących, zaniedbanych dzieci, zmuszonych przez los do życia w skrajnie odmiennych od europejskich warunkach.

Warto.
Uważam, że do samodzielnego cztania ksiażka nadaje się dla dzieci powyżej 8 lat. Do wspólnego czytania i omawiania – nawet dla...

Jungra | 2011-07-24
Przeczytana: 24 lipca 2011

Książka opowiada o jedenastoletniej dziewczynce,której rodzice spłonęli w pożarze. Jej jedyną opiekunką staje się babcia do której musi wyjechać do Afryki. Dowiaduje się o legendzie o białej żyrafia oraz o tym,że jeśli jakieś dziecko je dosiądzie będzie władać zwierzętami. Okazuje się również,że dziewczynka ma dar. Dar uzdrawiania zwierząt. Spotyka ona białą żyrafę.Jednoczy się z nią - zaprzyjaźnia. Niestety żyrafa została zabrana przez kłusowników. Dziewczyna idzie na ratunek żyrafie. Czy ją ocali ? Dowiecie sie czytając:)
______________________________________________________________________

Książka bardzo dobra,jednak akcja toczy się bardzo szybko. Nie tylko jest wątek o żyrafie ale także o przygodzie dziewczyny w szkole oraz o poznaniu Bena - kolega z klasy ,który ciągle milczy. Dużo jest tych
przygód. Książkę czyta się szybko i jest lekka :) Język - prosty .

POLECAM ! :))

Babcie i dziadkowie w literaturze

Wczoraj obchodziliśmy Dzień Babci, dzisiaj zaś jest Dzień Dziadka – przemiłe święta! Jako mole książkowe z pewnością macie swoje ulubione literackie babcie i sympatycznych literackich dziadków. Poniżej znajdziecie listę moich ulubieńców, bohaterów książek dla dzieci i młodzieży. Nie zapominam także o tych dziadkach, którzy sympatii nie budzą, ale mocno zapadli mi w pamięć.