Okładka książki Dlaczego mężczyźni nie potrafią robić dwóch rzeczy jednocześnie, a kobiety na moment nie przestają gadać Allan Pease, Barbara Pease
Allan PeaseBarbara Pease Wydawnictwo: Rebis Seria: Poradniki psychologiczne poradniki
poradniki
Poradniki psychologiczne
Why men can only do one thing at a time
Rebis
2004-01-01
2004-01-01
Bożena Jóźwiak

Okładka książki Odpowiedź Allan Pease, Barbara Pease
Odpowiedź Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w miłości Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w m... Allan Pease, Barbar...
Okładka książki Mowa ciała w pracy Allan Pease, Barbara Pease
Mowa ciała w p... Allan Pease, Barbar...

Jest to bardziej podsumowanie serii książek tych autorów. Sama w sobie wyda się ogólnikowa i stereotypowa. Mało w niej rozwinięto zagadnienia. Jako podsumowanie ok, ale po przeczytaniu serii, sama w sobie średnia.

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 1 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Książka wpadła mi w oko w bibliotece po przeczytaniu wywiadu z autorami w magazynie Charaktery. Pomimo, że tytuł trochę mówi sam za siebie to ja go potraktowałam z przymrużeniem oka i to był błąd. Okazuje się, że cała książka jest przesiąknięta stereotypami. Strasznie mnie zirytowała i ciężko było mi uwierzyć w fakt, że do powstania tej "lektury" przyłożyła też swoją rękę kobieta. Uważam, że to skandal, aby ludzie pojawiający się w świcie naukowym pisali takie poradniki, poziomem dorównujące czasopisma dla nastolatków, a co więcej (co zostało wspomniane na końcu książki) żałują, że nie ma takiej edukacji w szkole. Bardzo dobrze! Nikomu nie życzę tak wąskotorowego myślenia. Twórcy poradnika przedstawiają wiele sytuacji tłumacząc je naszą "naturą", nie przedstawiając adekwatnych badań naukowych. Nie jest prawdą, że należy swoje stereotypowe zachowania akceptować, bo tak już jest. Jeśli coś nam lub innym przesadza to zmieniajmy to (albo tych ludzi, który nie darzą nas pełną akceptacją). Ponadto kobiety to nie tylko zakupy i wieczne paplanie, a faceci to nie tylko seks. Wszystko to są dyrdy małe. Szkoda czasu na czytanie. Bardzo NIE polecam.

Książka niebezpieczna, zawiera ogromną ilość stereotypów i "prawd objawionych", które zostały już obalone przez poważną psychologię. Na domiar złego napisana lekko i zabawnie, więc błyskawicznie i całkowicie bezrefleksyjnie się ją czyta.
Dla doświadczonych psychologów może pełnić rolę zbioru dowcipów, andronów itp. Nie psychologom odradzam, szkodliwe jak margaryna.

Wydanie: dużo rysunków, pustych przestrzeni, stron z jednym ledwie zdaniem tekstu. To nie jest książka dla ludzi myślących i czytających....

Jako pozycja rozrywkowa, sprawdza się świetnie, naprawdę się ubawiłam przy czytaniu. Jako poradnik już nie bardzo, za dużo tu stereotypów, a ja nie przepadam za uogólnieniami. No i wskazówki czy porady, zawarte w książeczce do znudzenia, w różnej formie, przewijają się w Internecie i kobiecych pismach. Niemniej, jak już znajdzie się w zasięgu ręki, sięgnijcie. Dla rozrywki.

Jeżeli ta pozycja jest pierwszą książką autorstwa małżeństwa Pease'ów, którą przeczytaliście/zamierzacie przeczytać, to jest jak najbardziej w porządku i możecie się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy tyle, że w telegraficznym skrócie. Więcej jest w niej bowiem obrazków, pustej przestrzeni a stosunkowo niewiele tekstu. Osobom, które wcześniej miały do czynienia z książkami państwa Pease - stanowczo odradzam, gdyż jest to całościowe "zerżnięcie" materiału z wcześniej napisanych podręczników opatrzone tylko innym tytułem. Odsyłam do pozostałych pozycji, które są o wiele bardziej bogate w treści i nie powielają tekstów zawartych w innych publikacjach.

Bardzo stereotypowe, ale zabawne :)

Bardzo stereotypowe, ale zabawne :)

Naprawdę polecam! Świetna, humorystyczna książka o różnicach płci, o sytuacjach i zachowaniach mężczyzn nierozumianych przez kobiety i odwrotnie. Warto polecić przeczytanie obu płciom, by uzyskać choć trochę wiedzy na temat partnera/partnerki oraz ich psychologicznie uwarunkowanych zachowaniach, które nierzadko nas irytują ;) Warto dodać, że książka jest napisana w tak przystępny sposób, że nawet mężczyźni zrozumieją... pod warunkiem, że podczas czytania nie będziemy się do nich odzywać ;)

Ciekawa, zabawna, godna polecenia.

Ciekawa, zabawna, godna polecenia.

Baardzo wiele wyniosłam z tej książki. Państwo Pease naprawdę znają się na relacjach między kobietą a mężczyzną. Polecam.

• Poradniki
  • Psychologia
  • Domowa biblioteczka
  • 2017

Allan Pease Dlaczego mężczyźni nie potrafią robić dwóch rzeczy jednocześnie, a kobiety na moment nie przestają gadać Zobacz więcej