Dlaczego mężczyźni nie potrafią robić dwóch rzeczy jednocześnie, a kobiety na moment nie przestają gadać

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
Why men can only do one thing at a time
poradniki

Światowej sławy eksperci w dziedzinie stosunków międzyludzkich, Allan i Barbara Pease, potrafią spojrzeć na różnice między mężczyznami i kobietami z przymrużeniem oka. Trafność spostrzeżeń, które zawarli w kolejnym bestsellerze, z pewnością przemówi do serc mężczyzn i kobiet na całym świecie. Jest to książka dla tych wszystkich, którzy kiedyś nie mogli zasnąć, bo zastanawiali się, dlaczego partnerzy ich nie rozumieją. Autorzy znają odpowiedź na to pytanie: Mężczyźni i kobiety nie są tacy sami. Wystarczy, że to zrozumiesz, a zdobędziesz darmowy bilet wstępu do pogodnego, owocnego i trwałego związku z drugą osobą. Jeśli uważasz, że wiesz wszystko o płci przeciwnej, albo żałujesz, że nic o niej nie wiesz, to ta książka jest właśnie dla ciebie!

źródło opisu: Rebis

źródło okładki: Rebis

adb | 2016-11-27
Przeczytana: 27 listopada 2016

Książka niebezpieczna, zawiera ogromną ilość stereotypów i "prawd objawionych", które zostały już obalone przez poważną psychologię. Na domiar złego napisana lekko i zabawnie, więc błyskawicznie i całkowicie bezrefleksyjnie się ją czyta.
Wydanie: dużo rysunków, pustych przestrzeni, stron z jednym ledwie zdaniem tekstu. To nie jest książka dla ludzi myślących i czytających.
Dla doświadczonych psychologów może pełnić rolę zbioru dowcipów, andronów itp. Nie psychologom odradzam, szkodliwe jak margaryna.

Malwina | 2011-05-24
Przeczytana: 29 kwietnia 2011

"Dlaczego mężczyźni nie potrafią..." to książka napisana z dużą dawką humoru. Jeśli ktoś lubi się śmiać podczas czytania - tą książkę można śmiało wziąć z półki i zacząć czytać. Oczywiście jest to forma poradnika i zawarte w nim informacje jak najbardziej są prawdziwe. Czasami możemy dostrzec w niektórych opisanych sytuacjach samych siebie! I dopiero wtedy chwytamy się za głowę i uświadamiamy sobie, że "przecież ja też tak robię".

Mężczyźni i kobiety bardzo się różnią. Każde ma swój własny świat, a to wszystko dzięki naszym przodkom. Wolno ewoluujemy, skoro niektóre zachowania mamy od czasów prehistorycznych itp ;) Ale nie ma powodów do zmartwień, bowiem jak się okazuje jest sposób na to, żeby się dogadać ;)

Tak na poważnie przy tej książce można się nieźle uśmiać, ale można też dowiedzieć się ciekawych rzeczy i zaznajomić z poradami, które być może ułatwią nam kontakt z osobami przeciwnej płci. Czyta się przyjemnie, lekko i... szybko ;)

Agata | 2013-05-28
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Naprawdę polecam! Świetna, humorystyczna książka o różnicach płci, o sytuacjach i zachowaniach mężczyzn nierozumianych przez kobiety i odwrotnie. Warto polecić przeczytanie obu płciom, by uzyskać choć trochę wiedzy na temat partnera/partnerki oraz ich psychologicznie uwarunkowanych zachowaniach, które nierzadko nas irytują ;) Warto dodać, że książka jest napisana w tak przystępny sposób, że nawet mężczyźni zrozumieją... pod warunkiem, że podczas czytania nie będziemy się do nich odzywać ;)

Lavenda | 2014-08-12
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 2014 rok

Jako pozycja rozrywkowa, sprawdza się świetnie, naprawdę się ubawiłam przy czytaniu. Jako poradnik już nie bardzo, za dużo tu stereotypów, a ja nie przepadam za uogólnieniami. No i wskazówki czy porady, zawarte w książeczce do znudzenia, w różnej formie, przewijają się w Internecie i kobiecych pismach. Niemniej, jak już znajdzie się w zasięgu ręki, sięgnijcie. Dla rozrywki.

Gahanova | 2010-10-16
Przeczytana: 16 października 2010

Jesli to pierwsza tego typu pozycja dla czytelnika - nie zawiedzie sie na niej. Sporo przystepnie podanych infomacji, duzo humoru. Jednak w przypadku, gdy czytelnik wczesniej zapoznal sie z innymi pozycjami w temacie bedzie zawiedziony - niczego nowego na pewno sie nie dowie. I wreszcie jesli zna juz inne ksiazki panstwa Pease w ogole nie powinien tego czytac. Fakty pozostaja faktami i rzeczywiscie nie sposob ich zmienic, ale historyjki powtarzane slowo w slowo w kilku lekturach pod rzad to juz lekka przesada.

Judyta Dobryńczuk | 2014-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2014

Jeżeli ta pozycja jest pierwszą książką autorstwa małżeństwa Pease'ów, którą przeczytaliście/zamierzacie przeczytać, to jest jak najbardziej w porządku i możecie się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy tyle, że w telegraficznym skrócie. Więcej jest w niej bowiem obrazków, pustej przestrzeni a stosunkowo niewiele tekstu. Osobom, które wcześniej miały do czynienia z książkami państwa Pease - stanowczo odradzam, gdyż jest to całościowe "zerżnięcie" materiału z wcześniej napisanych podręczników opatrzone tylko innym tytułem. Odsyłam do pozostałych pozycji, które są o wiele bardziej bogate w treści i nie powielają tekstów zawartych w innych publikacjach.

Madeleine | 2013-09-10

Bardzo stereotypowe, ale zabawne :)

Marta | 2010-07-28

Przede wszystkim zabawna i z przymrużeniem oka instrukcja jak się obchodzić z płcią przeciwną. I można dowiedzieć się, że są rzeczy, które przenigdy nie ulegną zmianie.

sunjong | 2015-03-15
Przeczytana: 2014 rok

Baardzo wiele wyniosłam z tej książki. Państwo Pease naprawdę znają się na relacjach między kobietą a mężczyzną. Polecam.

Martyna | 2011-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2011

ta książka otworzyła mi oczy! Godnav przeczytania dla osoby każdej płci!