Nowy, aktualny, praktyczny i bogato ilustrowany przewodnik po Dominikanie. Kieszonkowy format i starannie dobrana treść sprawiają, że jest niezastąpiony podczas krótszych wyjazdów czy dłuższego pobytu. Przedstawia szczegółowo 10 najciekawszych miejsc, których nie można pominąć podczas zwiedzania wyspy, takich jak: malownicza zatoka Samana, porośnięte gęstym tropikalnym lasem Alpy Dominikańskie czy stara zona Colonial a dzielnica Santo Domingo. Opisuje również inne warte obejrzenia atrakcje i mniej znane miejsca, jak choćby Museo de Ambar Dominicano czyli muzeum bursztynu w Puerto Plata, największy kompleks wypoczynkowy na Kraibach a Playa Dorada czy malownicze parki narodowe. Radzi też, gdzie zjeść i zamieszkać, gdzie i co kupić, gdzie spędzić niezapomniany wieczór. Podpowiada trasy dłuższych wycieczek i krótkich spacerów. Rozdział Informacje praktyczne objaśnia jak dojechać, jakie dokumenty będą potrzebne przy wyjeździe i na miejscu, kiedy wypadają najważniejsze miejscowe święta. Podaje także adresy ambasad i konsulatów. Rozdział kończy słowniczek przydatnych słów i zwrotów w języku hiszpańskim. Ważną część przewodnika stanowi mapa wyspy niezbędna podczas zwiedzania, a także plan Santo Domingo.

Mikusia | 2011-09-14