Rosie
literatura piękna
rvilreptile

Malarz Nick Robertson porzuca miejskie atrakcje, by znaleźć spokojną przystań na cichej wyspie Wight. Fiasko ostatniego romansu nastraja go sceptycznie do miłosnych uniesień i nie zamierza wiązać się ponownie. Wtem, nieoczekiwanie, przybywa do niego energiczna babcia Rosie i postanawia zostać dłużej. W monotonię życia wnuka wprowadza blask brylantów i legendę carskich przodków, nadaje mu prawdziwy sens i smak.

izazmatfiza | 2016-01-10
Przeczytana: 09 stycznia 2016

Pokochałam tę książkę od pierwszej strony. Jest to bardzo ciekawa opowieść o osiemdziesięcio-siedmioletniej kobiecie, która jeszcze chce cieszyć się życiem oraz poszukuje swoich korzeni. Jeśli w ogóle będę miała tyle lat, co ona, to chciałabym być właśnie taka, jak Rosie :)

Hanna | 2014-03-05
Przeczytana: 20 lipca 2013

Książka bardzo przyjemna, idealna na niedzielne popołudnia. Wydaję mi się że książka jest odpowiednia do osób w każdym wieku .

agaba | 2014-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2014

Nick niedawno rozstał się z dziewczyną i trochę przeżywa tę sytuację. Dodatkowo telefonuje do niego policja w sprawie jego babci. Okazuje się, że staruszka Rosie wcale nie chce zachowywać się "stosownie do swojego wieku" i w ramach protestu przykuła się kajdankami do bramy rosyjskiego konsulatu. Wnuk odbiera babcię i odstawia do domu. Jest malarzem i właśnie zostawił swoje najnowsze dzieła w galerii. Jej właściciel chce by Nick kogoś poznał - Alex - również malarkę. Po powrocie do domu pod drzwiami zastaje babcię, która oznajmia mu, że ma dla niego tajemnicę do opowiedzenia w odpowiednim momencie i tymczasem przeprowadza się na trochę do niego. Wkrótce Nickowi opowiada o domysłach na temat swoich biologicznych rodziców. Według niej jest z rodu Romanowów - carów rosyjskich.
Babcia, kobieta i jej córka oraz sekret rodowodu babci oraz tajemnicze klejnoty - z tym musi zmierzyć się wzięty malarz. Czy rzeczywiście może być potomkiem cara a nawet w przyszłości ubiegać się w Rosji o swoje...