Klątwa tęczowego węża

Wydawnictwo: Książnica
The dreaming
klątwa, kraina, sny

Inne wydania

Od kilku pokoleń na rodzinie Joanny ciąży klątwa. Jak niegdyś jej matkę, tak teraz ją nękają dziwne i niepokojące sny. Dziewczyna odgaduje, że skrywają rozwiązanie jakiejś tajemnicy. Jeśli jej nie pozna, czeka ją los matki. zgodnie z ostatnią jej wolą wyrusza więc w podróż do niewielkiej australijskiej miejscowości, gdzie wśród aborygenów jak sugeruje testament dziadków, wszystko się zaczęło. Na miejscu czekają na nią nie tylko zagadki przeszłości...

gwiazdka | 2014-07-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 28 lipca 2014

Kolejna książka rozczarowanie. Miało być pięknie: urocza kobieta, klątwa, egzotyczna Australia, a wyszło takie byle co.

Ale może po kolei. Pierwszy zarzut, jaki mogę postawić, to mało ciekawi bohaterowie. Wygładzona Joanna, bardzo poprawny Hugh, na ciekawą postać miała szansę paulina, ale i z niej autorka zrobiła w końcu nudną osóbkę.

Kolejny zarzut to klątwa, której tak naprawdę wcale nie było- to że w czyimś życiu są oprócz dobrych także gorsze chwile wcale nie świadczy o klątwach czy pechach. A powtarzanie co kilka stron o pieśni- klątwie było po prostu nudne, podobnie zresztą jak o pieśni- szlaku.

Ponadto moim zdaniem autorka miała zbyt ambitne plany co do powieści- chciała w niej zawrzeć zbyt wiele treści, wyszedł jej niestety tylko bałagan. Najciekawsze fragmenty dotyczyły początków osadnictwa w Australii, trudów życia, opisów samego kontynentu, gdyby do tego pani Wood się ograniczyła wyszłaby nawet ciekawa opowieść, niestety, wplątanie w to tematyki z zakresu...

Monika | 2014-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2014

"Kraina snów" to "duplikat" innej książki autorki, pt. "Klątwa tęczowego węża".
Bafka -> dzięki za tę cenną informację!

Powieść, szczególnie na tle innych książek autorki, wypada dość słabo niestety.

kwiatek29 | 2012-08-21
Przeczytana: 17 sierpnia 2012

Na rodzinie Joanny od kilku pokoleń ciąży klątwa.Podobnie jak matkę nękają ją dziwne i niepokojące sny.Bojąc się ,że czeka ją los podobny do losu matki,zgodnie z jej ostatnią wolą wyrusza w podróż.Na miejscu,w małej australijskiej miejscowości wśród aborygenów,usiłuje rozwikłać zagadkę z przeszłości.Powieść jest męcząca,nużą przydługie opisy.Nie jest to najlepsza książka tej autorki.

Monika | 2010-07-26
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z gorszych książek pani Basi, jakie czytałam. Aczkolwiek da się przeczytać ;)

Scarlett | 2010-10-11
Przeczytana: 11 października 2010

Świetna i bardzo wciągająca książka, w której przeplata się miłość, przygoda, tajemnica i magia australijskich aborygenów. Nie mogłam się oderwać!

gosia123 | 2011-12-22
Przeczytana: 08 stycznia 2012

Magia,miłość,Aborygeni i Australia- polecam

DzikieWęże | 2011-11-09

Polecam. Można trochę liznąć świata Aborygenów. Trochę o kulturze można się dowiedzieć.
Ale.
Czasami niestety nudna.
Zbyt długo opisane rozmyślania. Czytanie rozkmin które nic nie wnoszą i mają po 2 strony było najgorsze.

wiejskifilozof | 2013-09-09

Nie bardzo mi się podobała.Mimo,że lubię Australię.

To pierwsza książka tej autorki jaką przeczytałam. Do lektury zachęcił mnie ciekawy opis na okładce. Okładka tej książki również jest bardzo ładna, ma fajne złote litery. Gdybym kiedyś napisała kryminał albo coś innego w wersji tradycyjnej to też chciałabym żeby moja okładka miała takie litery.
Wracając do tej książki to niestety treść nie jest zbyt ciekawa. Jeśli ktoś lubi powieści o miłości z klątwą w tle to polecam. Ja niestety nie przepadam za powieściami z miłosnymi wątkami. Myślałam, że będzie jakiś wątek kryminalny, morderstwo, śledztwo jakieś ciekawsze niż wyjaśnianie snów głównej bohaterki Joanny. To już Paulina w tej książce była ciekawszą postacią.
Początek tej książki czyta się całkiem fajnie, ale potem jest coraz nudniej, aż do zakończenia, które w sumie złe nie jest.
Podsumowując miłośnikom powieści obyczajowo miłosnych książka powinna się spodobać.

papryka01 | 2013-02-03

Rozczarowująca.