Radość wiary

La Gioia della Fede
978-83-7797-099-7
religia
Ursa

Czerpiąc z wielkiego bogactwa nauczania papieża Benedykta XVI zawartego w dokumentach, katechezach i przemówieniach, książka Radość wiary podejmuje zagadnienia wyrażone w najważniejszych prawdach wiary zawartych w Credo i stanowiących fundament wiary i życia chrześcijańskiego. W perspektywie zbliżającego się Roku wiary, papież prowadzi nas po drodze ponownego odkrycia i pogłębienia znajomości prawd naszej wiary. W ten sposób mamy idealną okazję, aby rozpocząć proces poznawania, nawrócenia i modlitwy, do których Kościół wzywa nas w tym roku łaski. Benedykt XVI nie tylko wyjaśnia trudne zagadnienia wiary, ale przede wszystkim dzieli się swoją radością przeżywania osobistej i wspólnotowej relacji z Bogiem. To świadectwo wiary biskupa Rzymu, daje czytelnikowi przekonanie, że życie wiarą, życie we wspólnocie Kościoła nadaje sens całej ludzkiej egzystencji, pozwala doświadczać szczęścia tu na ziemi i żyć nadzieją szczęścia wiecznego.

źródło opisu: Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Edycja Świętego Pawła, 2012

Gra_ce | 2012-11-24
Przeczytana: listopad 2012

Papież zakoczył mnie Hemingway'owskim, przejrzystym i oszczędnym stylem pisania. Co więcej, w jego hermeneutyce Słowa nie ma naciąganych metafor, sofizmatów opierających się na wyciąganiu skalistych wniosków z powietrznych przesłanek. Jest pewna siebie delikatność wiary. Cieszę się, że "żelazny kardynał" z obiegowych opinii w tym zapośredniczonym przez książkę doświadczeniu okazał się autorem, który potrafi przechodzić przez ściany uprzedzeń - w tym moich.

Gwynbleidd | 2017-01-02
Krzysztof Iwanicki | 2015-06-21