Portrety paryskie

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Paryż, wywiady
Ragdollcat

Wywiady Autorki z Polakami mieszkającymi w Paryżu.

źródło opisu: opracowanie własne

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/index-1-3-49-44027-portretyparyskie.htm#1

rokita49 Boruta | 2016-03-08
Przeczytana: 08 marca 2016

Czytam,chyba ponownie "Przypisy do życia" Marty Wyki i w rozdziale o Oldze Scherer,pani profesor powołuje się na tę książkę Renaty Gorczyńskiej.Zdjęcie na okładce, przedstawiające nowoczesne wejście do Luwru w kształcie szklanej piramidy,dla interesujących się trochę życiem autorki,jest opowieścią samą w sobie.Przeczytałem z przyjemnością rozdział o pani Oli.Książka ta stoi u mnie na półce obok pięknie wydanego przez słowo/obraz terytoria tomu wierszy Czesława Miłosza "Nieobjęta ziemia".Jestem ciekaw,gdyby zrobić sondę uliczną,czy ktoś,np. z pośród 1000 badanych osób,odpowiedziałoby na pytanie,czy takie sąsiedztwo ma jakiś sens?