Pandora Hearts: tom 2

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Pandora Hearts (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
Angae

Oz Vessalius wydostał się z Otchłani, lecz nadal jest daleki od poznania powodu, dla którego został tam wtrącony. Razem z Alice i Ravenem - członkiem tajemniczej organizacji zwanej Pandorą, wraca na miejsce pamiętnych wydarzeń z czasu ceremonii osiągnięcia pełnoletności. W murach posiadłości, skrywającej posępną prawdę, złowieszczo rozbrzmiewa tykanie zegara.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

Canis | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Tomik zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Dziwiło mnie zawsze, że Oz od razu się nie zorientował... *nie chcę spoilerować*.
Kreska ładna, sporo humoru, dużo akcji. Tutaj wszystkich zaskoczę i powiem, że ja z kolei lubię Break'a, a Gilberta niezbyt. Wolałam go dużo bardziej jako małego chłopca.;) Uwielbiam okładki PH. Polecam!

| 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

"Nie kłamie tylko ten, co nic nie mówi"

Nareszcie udało mi się dorwać do kolejnego tomu Pandory :) A co za tym idzie poznaję dalsze przygody Oza i Alice :)

Shizu | 2012-12-22
Przeczytana: 21 grudnia 2012

Zacznijmy od tego, że kocham tę okładkę...nie mogę się na Gila napatrzeć ^_^ Świetna manga, wspaniałe postacie, no i piękna kreska. Uwielbiam moment, w którym Oz dowiaduje się, że Raven to Gilbert..no i generalnie uwielbiam Gilberta :>

Polecam!

Kociara53 - | 2013-02-01
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Moja przyjaciółka miała rację, że lepszy jest drugi tom. Zdecydowanie lepszy! Po pierwszym tomie nie byłam do końca przekonana, ale po tym po prostu pokochałam tę serię! Jest naprawdę dobra! Świetnie zbudowany klimat grozy i nie przeszkadza temu fakt,że jest to także komedia. Humor ma bez zarzutu i naprawdę potrafi rozbawić do łez. Polecam, wszystkim dziewczynom lubującym sobie horrory.

aquaori | 2013-01-18
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Jeszcze lepsza niż część pierwsza. Cała historia rozgrywa się tak fajnie, że aż nie mogę się nadziwić. Gilbert. Kurczę, uwielbiam go. Niesamowita postać. Mimo wszystko jest wierny i oddany, świetne. Jestem ciekawa co dalej będzie z Ozem i jego Zegarem.

mudancicha | 2013-04-26
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 25 kwietnia 2013

Seria jest przeciętna, na początku nawet trochę nie mogłam tego zrozumieć, ale z chęcią sprawdzę, jak akcja potoczy się dalej ;)

BlueCarmen | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 24 marca 2014

Całkiem niezła, choć troszkę motam się w wydarzeniach. Ale podobno w dalszych tomach wiele się rozjaśnia ;)

Grabarz | 2013-02-24

Gilbert, Gilbert i jeszcze raz Gilbert ;3 Uwielbiam ten tom!

Kosz_z_Książkami | 2017-08-15

Po zachwycie w jaki wprawiły mnie pierwsze tomy Księgi Vanitasa nie miałam większego wyboru jak sięgnąć po poprzednią serię autorstwa Jun Mochizuki. I choć już kiedyś sięgałam po Pandora Hearts nie potrafiłam wciągnąć się w historię chłopca, którego grzechem było samo jego istnienie i porzuciłam ten tytuł po zaledwie dwóch pierwszych tomach. Czy ponowne podejście do tego tytułu zmieniło coś w mojej pierwotnej ocenie i dostrzegłam to, co sprawiło iż zyskał on tak wielu fanów na całym świecie? Zapraszam do świata inspirowanego Alicją w Krainie Czarów i poszukiwań odpowiedzi na pytanie czym zawinił światu główny bohater historii. Przedstawiam dwudziesto-cztero tomową serię Pandora Hearts.

Oz Vessalius – piętnastoletni potomek jednego z czterech wpływowych rodów władających krajem, właśnie wchodzi w dorosłe życie, towarzyszy temu symboliczna uroczystość zwana Ceremonią Pełnoletności. Niestety, jak to w historiach bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planami, a wydarzenie zostaje...

książek: 1936
Justyna | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Lepsza od pierwszej części. Polubiłam Gilberta. Oz zaciekawił mnie swoim zachowaniem, spokojem, pozytywnym nastawieniem... chciałabym wiedzieć, co się za tym kryje. Imo, zdecydowanie lepiej się to czyta, niż ogląda. Alice jest odrobinę irytująca.