Pandora Hearts: tom 2

Tłumaczenie: Karolina Balcer
Cykl: Pandora Hearts (tom 2)
Wydawnictwo: Waneko
komiksy
Angae

Oz Vessalius wydostał się z Otchłani, lecz nadal jest daleki od poznania powodu, dla którego został tam wtrącony. Razem z Alice i Ravenem - członkiem tajemniczej organizacji zwanej Pandorą, wraca na miejsce pamiętnych wydarzeń z czasu ceremonii osiągnięcia pełnoletności. W murach posiadłości, skrywającej posępną prawdę, złowieszczo rozbrzmiewa tykanie zegara.

źródło opisu: http://waneko.pl/

źródło okładki: http://waneko.pl/

Wkp | 2019-02-26
Przeczytana: 16 lutego 2019

POWRÓT DO DOMU

Pierwszy tom „Pandora Hearts” okazał się naprawdę udaną, poprowadzoną w zawrotnym tempie opowieścią, która wciągała i potrafiła zaintrygować. I to bardziej, niż inne z dzieł autorki, „Księga Vanitasa”, która dopiero po pewnym czasie zaczęła się tak naprawdę rozkręcać. Z ciekawości sięgnąłem więc po tom drugi i nie żałuję. Co prawda w tej części opowieść zmienia nieco ton i bardziej zaczyna przypominać wspomniane już losy wampira, ale i tak nadal wartej poznania.

Oz Vesslius znalazł się w Otchłani, nie za bardzo wiedząc dlaczego. Wydostał się z niej, ale na tym jego kłopoty się nie skończyły. Oto bowiem trafił pod skrzydła tajemniczej organizacji nazywającej się mianem Pandory, a teraz wraz z pochodzącą z Otchłani Alice i członkiem Pandory, Ravenem, zajmuje się odkryciem prawdy na temat tego, co się wydarzyło i co się dzieje nadal, jednocześnie starając się poznać przeszłość Alice. W tym celu razem wracają do miejsca, w którym zaczęły się te wydarzenia, ale coś tu...

Magdalena | 2018-06-10
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Aaaa!
Ta manga jest niesamowita!
Tyle się tam dzieje!
Wciąga jak nie wiem. Nie da się oderwać.
I ta informacja ile lat minęło.
Mnóstwo przygód pełnych śmiechu i akcji.
Chce kolejny tom !
Gorąco polecam ! ! !

Kosz_z_Książkami | 2017-08-15

Po zachwycie w jaki wprawiły mnie pierwsze tomy Księgi Vanitasa nie miałam większego wyboru jak sięgnąć po poprzednią serię autorstwa Jun Mochizuki. I choć już kiedyś sięgałam po Pandora Hearts nie potrafiłam wciągnąć się w historię chłopca, którego grzechem było samo jego istnienie i porzuciłam ten tytuł po zaledwie dwóch pierwszych tomach. Czy ponowne podejście do tego tytułu zmieniło coś w mojej pierwotnej ocenie i dostrzegłam to, co sprawiło iż zyskał on tak wielu fanów na całym świecie? Zapraszam do świata inspirowanego Alicją w Krainie Czarów i poszukiwań odpowiedzi na pytanie czym zawinił światu główny bohater historii. Przedstawiam dwudziesto-cztero tomową serię Pandora Hearts.

Oz Vessalius – piętnastoletni potomek jednego z czterech wpływowych rodów władających krajem, właśnie wchodzi w dorosłe życie, towarzyszy temu symboliczna uroczystość zwana Ceremonią Pełnoletności. Niestety, jak to w historiach bywa, nie wszystko idzie zgodnie z planami, a wydarzenie zostaje...

KyuWon | 2015-09-21
Na półkach: Przeczytane, Manga
Przeczytana: 21 września 2015

W końcu trochę się wyjaśnia i powoli powoli historia nabiera kształtów :) A postacie, oraz humor boski! ^^

| 2015-09-01
Przeczytana: 01 września 2015

"Nie kłamie tylko ten, co nic nie mówi"

Nareszcie udało mi się dorwać do kolejnego tomu Pandory :) A co za tym idzie poznaję dalsze przygody Oza i Alice :)

Canis | 2014-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2014

Tomik zdecydowanie lepszy od poprzedniego. Dziwiło mnie zawsze, że Oz od razu się nie zorientował... *nie chcę spoilerować*.
Kreska ładna, sporo humoru, dużo akcji. Tutaj wszystkich zaskoczę i powiem, że ja z kolei lubię Break'a, a Gilberta niezbyt. Wolałam go dużo bardziej jako małego chłopca.;) Uwielbiam okładki PH. Polecam!

BlueCarmen | 2014-03-25
Na półkach: Przeczytane, Pożyczone
Przeczytana: 24 marca 2014

Całkiem niezła, choć troszkę motam się w wydarzeniach. Ale podobno w dalszych tomach wiele się rozjaśnia ;)

książek: 2083
Justyna | 2013-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Lepsza od pierwszej części. Polubiłam Gilberta. Oz zaciekawił mnie swoim zachowaniem, spokojem, pozytywnym nastawieniem... chciałabym wiedzieć, co się za tym kryje. Imo, zdecydowanie lepiej się to czyta, niż ogląda. Alice jest odrobinę irytująca.

adusia98 | 2013-06-28

bardo fajna

książek: 1978
Kyou | 2013-05-24
Przeczytana: 24 maja 2013

Przeczytana tylko na jednej lekcji - nie można się od niej oderwać. A jednak wydała mi się gorsza niż poprzednia.