Historia myśli liberalnej

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
83-208-1263-1
mts

Jest to niezwykle interesująca książka, której autor przedstawia zarówno rozwój myśli liberalnej w perspektywie historycznej, jak i powiązanie idei wolności oraz własności prywatnej z zagadnieniami gospodarczymi i prawnymi. Nowatorskie jest rozważanie problematyki rozwoju gospodarczego z uwzględnieniem idei zachodniego liberalizmu i wschodniego (chińskiego) taoizmu. Liberalizm jest elementem zarówno wizerunku świata, jak i wizerunku społeczeństwa, a jego przejawy są najbardziej widoczne w sposobach gospodarowania. W okresie transformacji społeczeństwa polskiego warto zapoznać się z rozwojem myśli liberalnej oraz ideami liberalizacji współczesnych systemów społeczno-gospodarczych. Publikacje, ze względu na przystępny język oraz interdyscyplinarne ujęcie problematyki, przeznaczona jest dla szerokiego kręgu Czytelników. Szczególnie jednak polecamy ją studentom kierunków ekonomicznych słuchaczy szkół biznesu.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne 2000

źródło okładki: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne 2000