Kult ciała : dziennik człowieka samotnego

Wydawnictwo: Spółka Wydawniczo-Księgarska
literatura piękna
Achajka

Modernistyczna powieść erotyczna z 1910 roku. Główny bohater - trzydziestoletni literat Czesław Bratkowicki przyjeżdża do Warszawy gdzie poznaje piękną Hannę Złotopolską. Początkowo niewinny flirt przeradza się w cyniczną grę erotyczną komplikującą coraz bardziej życie osobiste obojga.

źródło opisu: opis autorski

Damian | 2019-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2019

Po książkę sięgnąłem z czystej ciekawości. Zacząłem ją czytać, ponieważ znajdowała się w domowej bibliotece. Muszę przyznać, że bardzo ciężko się ją czytało. Lektura ta zupełnie mnie nie wciągnęła. Treść strasznie nudna i ciągnąca się jak przysłowiowe "flaki z olejem". Wielokrotnie myślałem o tym, aby odłożyć ja na półkę niedokończoną. Jednak stwierdziłem, że jak już zacząłem to czytać skończę... Polecam wszystkim, którzy lubią nudną prozę 😉