Fatalne zauroczenie

Wydawnictwo: Hachette
Perfect Stranger
Kay Schubach, kobieta, zauroczenie
literatura faktu

Kiedy twój książę z bajki zmienia twoje życie w koszmar... Kay Schubach miała wszystko - świetną pracę, piękne mieszkanie, mnóstwo przyjaciół i udany związek. Wtedy zupełnie przypadkowo poznała przystojnego i pełnego charyzmy Simona. Mężczyzna całkowicie odmienił jej świat obiecując coś, czego nie mogła dostać od swojego młodszego chłopaka - dziecko, o którym marzyła od lat. Kobieta podjęła...

Wtedy zupełnie przypadkowo poznała przystojnego i pełnego charyzmy Simona. Mężczyzna całkowicie odmienił jej świat obiecując coś, czego nie mogła dostać od swojego młodszego chłopaka - dziecko, o którym marzyła od lat. Kobieta podjęła największe ryzyko, zostawiając w imię miłości całe swoje dotychczasowe życie za sobą.

Wkrótce jednak romantyczny czar prysł - urok Simona ustąpił miejsca stałej kontroli. Kiedy Kay odkryła brutalną prawdę na temat przeszłości Simona, ten zdecydował, że nie pozwoli jej odejść - okazało się, że jest człowiekiem nieznoszącym sprzeciwu. Schwytana w pułapkę przerażającego związku, odcięta od przyjaciół i rodziny Kay musiała zdecydować, co ceni najbardziej i podjąć o to walkę.

Brutalnie szczera, prawdziwa historia na temat obsesji i pożądania

źródło opisu: http://www.hachette.com.pl/pr/zapowiedzi/

źródło okładki: http://www.hachette.com.pl/pr/zapowiedzi/

Justyna | 2015-01-07
Przeczytana: 05 stycznia 2015

Momentami miałam dość tego, że Kay była tak naiwna, do końca wierzyłam, że nie odpuści. Książka ma jednak dobry przekaz, pokazuje jakich mężczyzn powinna unikać każda z kobiet, pokazuje, że mimo silnych emocji, pożądania powinno się zachować rozum, który zazwyczaj gdzieś wtedy się wyłącza, ucieka. Mężczyzna, który miał Kay dać wszystko czego pragnęła - dziecko, dom, rodzinę i prawdziwe szczęście..okazał się draniem i zmienił jej życie w prawdziwe piekło..

Deutschland91 | 2014-05-26
Przeczytana: 26 maja 2014

To już kolejna książka wydawnictwa hachette z serii pisane przez życie. Cała seria jak mówi nazwa opisuje prawdziwe historie ludzi , którzy przeszli w życiu dramat i zdecydowali się opowiedzieć to co ich spotkało. Literatura faktu ma to do siebie, że kiedy czyta się taką książkę ma się świadomość, że ta opowieść nie jest fikcją literacką tylko gdzieś niedaleko nas te wydarzenia miały miejsce.
Tym razem seria pisane przez życie porusza temat toksycznego i niebezpiecznego związku. Kay Schubach , autorka i bohaterka tej książki miała wszystko czego można pragnąć by wieść szczęśliwe życie. Miała wymarzoną pracę, szczęśliwy związek z młodszym od siebie mężczyzną Robbiem , wspaniałe mieszkanie i oddanych przyjaciół. Do pełni szczęścia brakowało jej tylko jednego- dziecka. Kay zdaje sobie sprawę, że dobiega czterdziestki i to już ostateczny czas na bycie matką i próbuje wpłynąć na swojego partnera, jednak mężczyzna nie czuje się gotowy na to, aby zostać ojcem a Kay nie zamierzała...

Milena | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Kay jest już dorosłą kobietą. Marzy jej się dom, mąż i dziecko. Wie, że na to ostatnie ma coraz mniej czasu, gdyż jej zegar biologiczny tyka. Od czterech lat związana jest z kilka lat młodszym Robem. Pewnego dnia w restauracji poznaję przystojnego mężczyznę o imieniu Simon. Od samego początku zawrócił w jej głowie, przekręcając wszystko do góry nogami. Dla niego kończy swój wieloletni związek, zaniedbuję pracę i przyjaciół. Mężczyzna początkowo częstuję ją miłymi słówkami, mówi jej, że chciałby mieć z nią dziecko, czyli to o czym tak bardzo marzyła. Jednak wkrótce okazuję się, że Simon nie jest wcale takim ideałem na jakiego początkowo wyglądał. Cały czas kontroluje Kay, nie pozwala jej od siebie odejść. Również wychodzi na jaw, że miał on problemy z prawem. Kobieta jest zmuszona walczyć o swoją pełną wolność.

Mam mieszane uczucia do tej lektury. Z jednej strony pomysł dobry, historia kobiety, która jest prześladowana przez mężczyznę, którego kochała. Jednak są pewne ale. Główna...

dorotai | 2013-02-26
Przeczytana: 25 lutego 2013

Och, miałam ochotę momentami krzyczeć nad naiwnością i głupotą bohaterki. Jak w horrorze klasy B wszyscy ostrzegają główną bohaterkę " Nie otwieraj tych drzwi!!!", a ona i tak otwiera. Mimo to polecam - ku przestrodze.

Cyrysia | 2013-03-10

,,Fatalne zauroczenie’’ Kay Schubach, to kolejna powieść z serii Pisane przez Życie, która niedawno ukazała się nakładem wydawnictwa Hachette.

Kay jest szczęśliwą, atrakcyjną czterdziestolatką, która ma wszystko- dobrą, ciekawą pracę, gustowne mieszkanie, mnóstwo oddanych przyjaciół oraz wspaniałego chłopaka Robbiego, z którym tworzy udany związek od ponad czterech lat. Marzy jedynie jeszcze o dzieciach, ale jej partner nie jest gotowy do roli bycia ojcem. Pewnego dnia Kay spotyka na swojej drodze przystojnego, czarującego Simona Lowe i niemal od razu ulega jego urokowi.

,,Poznałam tego człowieka zaledwie wczoraj. Wydawało mi się, że widzi, dokąd idę, czego pragnę, że weźmie mnie za rękę i poprowadzi prosta drogą do realizacji moich marzeń’’.

Będąc pod silnym wpływem kochanka, Schubach zrywa z Robbim i rozpoczyna nowy etap w swoim życiu. Bardzo szybko okazuje się jednak, że Simon jest niezwykle władczym i agresywnym partnerem. Kontroluje każde jej zachowanie nie pozwalając...

Daria | 2014-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2014

No cóż, ta książka wywoływała we mnie bardzo skrajne emocje. Jestem zła na bohaterkę/autorkę, która wplątała się w chory związek, od początku źle rokujący. Bardzo mnie irytowało Jej zachowanie i naiwność.
Z drugiej jednak strony, pomyślałam o tym co mogła czuć, jako 40letnia kobieta, pragnąca mieć dziecko i "normalną" rodzinę.
Niestety chyba nigdy nie zrozumiem zachowanie takich kobiet, kobiet, które dają sobą pomiatać i nie walczą z oprawcą. Pewnie nigdy jeśli sama tego nie doświadczę...

Seria Pisane przez życie jak sama nazwa wskazuje zawiera autentyczne historie. Opisuje drastyczne, często wręcz brutalne wydarzenia i przeżycia ludzi. Jej bohaterkami są kobiety , dzieci , osoby , które sporo wycierpiały i dostały od życia surową lekcję . Mogłyby zachować własne historie tylko dla siebie , ale postanowiły ku przestrodze opowiedzieć je aby ten kto będzie czytał kolejne karty ich historii wiedział , że nie jest to fikcja literacka lecz prawdziwe i często bolesne wspomnienia. Być może dzięki lekturze ich książki ktoś zacznie zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej nie miały znaczenia. Czy literatura i życie może pokazywać również negatywną stronę uczucia, które większość uważa za najpiękniejsze. Kay Schubach opowiadając czytelnikom swoją historię pragnie pokazać , że czasem rzeczywiście może tak się zdarzyć.

Fatalne zauroczenie to opis toksycznego związku autorki z przypadkowo spotkanym mężczyzną.. Kobieta miała wszystko o czym marzy osoba w jej wieku. ...

Magdalena Paź | 2013-02-05
Przeczytana: 07 lutego 2013

„Pozbyłam się wszelkich myśli o Robbiem, praca przestala istnieć, przyjaciele znikli z mojego życia, rodzina się nie liczyła. Byliśmy tylko on i ja, razem”.
Czterdziestoletnia Kay ma wszystko: ciekawą pracę, mieszkanie, mężczyznę o dziewięć lat od siebie młodszego, z którym jest w czteroletnim związku. Do szczęścia brakuje jej jedynie dzieci, na które partner Kay nie chce się zgodzić. I to jest powodem konfliktów między parą. Pewnego dnia na ich drodze staje bardzo przystojny mężczyzna – Simon. Kay jest nim oczarowana. Do tego stopnia, że zrywa z Robbiem, żeby z nim być. Z początku ich wspólne życie to istna sielanka. Do czasu. Wkrótce Simon ujawnia swoje drugie oblicze. Kay jest przez niego sprawdzana na każdym kroku. Śledzi ją, przegląda telefon. Ale nie tylko. Jest też zastraszana, upokarzana, bita i gwałcona. Saimon stopniowo odsuwa ją od rodziny, przyjaciół i znajomych. Przestaje stwarzać pozory kulturalnego i ułożonego człowieka, przestaje udawać nawet przed obcymi....

książkowymol | 2014-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Jestem po prostu zawiedziona. Jak czytałam już kilka książek z Tej serii to byłam w 100% szczęśliwa z tego co czytam. A w tej książce nie znalazłam nic dla siebie.

agnieszkak | 2014-07-07
Na półkach: Biografie, Przeczytane

Przerażający portret psychopaty i naiwności/głupoty kobiety która nie znając mężczyzny prawie wcale ,zamieszkała z nim.