Fatalne zauroczenie

2013-01-30
2013-01-30
Marianna Malik
Kay Schubach kobieta zauroczenie

Książka o kobiecej sile. Kay Schubach miała wszystko o czym marzy każda z nas..Miała dom, pieniądze , wspaniałego faceta, który ją kochał, super pracę i przyjaciół. Wszystko było pięknie do momentu aż pewnego dnia spotkała w kawiarni , jego czyli wcielone zło. Simon z początku wydawał się być najlepszym co ją mogło spotkać. zakochała się w nim od pierwszego wejrzenia. oczarował ją i rozbudzał każdą część jej ciała. Kaya nie potrafiła mu się długo opiera.. on też od razu zaczął do niej wypisywać setki sms-ów. opowiadał jaki to ma wspaniały biznes, ile zarabia.. Postanowiła odpowiedzieć na żądanie swojego ciała ( bardzo go pożądała) i rzucić swoje obecne życie dla niego. Szybo karem zamieszkali w jej mieszkaniu. Szybko również Simon był wszędzie gdzie była Kaya, nawet w pracy .. czytał jej wszystkie wiadomości, nigdzie bez niego nie mogła wychodzić bo on ciągle był przy niej.. Sex z początku był czymś niezwykłym lecz nie potrzeba było dużo czasu aby Kaya zorientowała się co jest grane.. że on ją osaczał... odciął od znajomych i rodziny. On nic nie zarabiał , nie miał żadnych wspaniałych biznesów. I co najgorsze sex był na jego tzw. zawołanie .. później doszła przemoc.. Szła na policje , zeznawała po pobiciu, następnie on ją zastraszał, obiecał poprawę ona odwoływała to i tak w kółko.. gdy zaszła w ciąże bardzo ją pobił.. ona z obawy że nie pokocha tego dziecka bo ojcem był potwór oraz z tego powodu iż bała się o jego życie usunęła ciążę.. po bardzo długim czasie uwolniła się od niego. lecz w tedy jej ciało było w stanie w jakim było.. ona ledwo uszła z życiem...
Uważam że każda kobieta powinna to przeczytać!

Trudno zrecenzować tą książkę. Z jednej strony razem z autorką można się zakochać w tym całym Simonie, z drugiej jednak strony szkoda mi jej chłopaka ... no niestety kobieta trafiła na tego faceta w nieodpowiednim dla niej czasie. Ogólnie lepiej żeby w ogóle go nie spotkała...

Naiwna.

Naiwna.

Momentami miałam dość tego, że Kay była tak naiwna, do końca wierzyłam, że nie odpuści. Książka ma jednak dobry przekaz, pokazuje jakich mężczyzn powinna unikać każda z kobiet, pokazuje, że mimo silnych emocji, pożądania powinno się zachować rozum, który zazwyczaj gdzieś wtedy się wyłącza, ucieka. Mężczyzna, który miał Kay dać wszystko czego pragnęła - dziecko, dom, rodzinę i prawdziwe szczęście..okazał się draniem i zmienił jej życie w prawdziwe piekło..

Przerażający portret psychopaty i naiwności/głupoty kobiety która nie znając mężczyzny prawie wcale ,zamieszkała z nim.

Jestem po prostu zawiedziona. Jak czytałam już kilka książek z Tej serii to byłam w 100% szczęśliwa z tego co czytam. A w tej książce nie znalazłam nic dla siebie.

To już kolejna książka wydawnictwa hachette z serii pisane przez życie. Cała seria jak mówi nazwa opisuje prawdziwe historie ludzi , którzy przeszli w życiu dramat i zdecydowali się opowiedzieć to co ich spotkało. Literatura faktu ma to do siebie, że kiedy czyta się taką książkę ma się świadomość, że ta opowieść nie jest fikcją literacką tylko gdzieś niedaleko nas te wydarzenia miały miejsce.
Tym razem seria pisane przez życie porusza temat toksycznego i niebezpiecznego związku. Kay Schubach , autorka i bohaterka tej książki miała wszystko czego można pragnąć by wieść szczęśliwe życie. Miała wymarzoną pracę, szczęśliwy związek z młodszym od siebie mężczyzną Robbiem , wspaniałe mieszkanie i oddanych przyjaciół. Do pełni szczęścia brakowało jej tylko jednego- dziecka. Kay zdaje sobie sprawę, że dobiega czterdziestki i to już ostateczny czas na bycie matką i próbuje wpłynąć na swojego partnera, jednak mężczyzna nie czuje się gotowy na to, aby zostać ojcem a Kay nie zamierzała rezygnować z marzenia o macierzyństwie. Pewnego dnia kobieta poznaje w kawiarni Simona przystojnego i pewnego siebie mężczyznę i niemal od razu jest nim oczarowana. Wierzy, że ten mężczyzna jest tym z kim chce ułożyć sobie życie i z nim doczeka się dziecka. Bohaterka mimo wewnętrznego głosu, który mówił jej, że to za wcześnie na angażowanie się postanowiła zaryzykować.
"Wiedziałam , że to co robię jest niebezpieczne, ale nie wiedziałam jak bardzo. Wiedziałam, że przechodzę przez jezdnię w niedozwolonym miejscu; nie sądziłam , że wpadnę pod ciężarówkę".
Kobieta podejmuje decyzje, postanawia zerwać z Robbem i decyduje się związać z Simonem. Nie przypuszcza, że pod maską czarującego mężczyzny ukrywa się nieobliczalny psychopata. Wiązała z nim wszelkie nadzieje, wierzyła, że stworzą udany związek i myślała , że jest mężczyzną , który jest dla niej tym jedynym. Tak było na początku ich związku, jednak po kliku dniach czar pryska, Simon ujawnia przed Kay swoją prawdziwą twarz, jest obsesyjnie o nią zazdrosny, traktuje kobietę jak swoją własność i pozbawia ja prywatności, oddziela ją od rodziny i przyjaciół, śledzi każdy jej krok. Stosuje także przemoc fizyczną i psychiczną, zarzuca Kay, że jest niezrównoważona psychicznie i nikt nie uwierzy w jej słowa.
Kay stała się uzależniona od agresywnego partnera. Tłumaczyła sobie jego zachowanie tym, że go naprawdę zdenerwowała i starała się poprawić relacje, ponieważ naiwnie wierzyła, że Simon się zmieni.
Jak dalej potoczą się losy Kay? Czy kobieta przejrzy na oczy i odejdzie od Simona? Czy znajdzie ludzi, którzy wyciągną do niej pomocną dłoń i nie ulegną szantażom Simona? Odpowiedzi na te pytania znajdują się książce, która opowiada o związku pełnym przemocy, agresji i oprawcy, który zniewala i zastrasza swoją ofiarę. Jak najbardziej zachęcam do przeczytania tej pozycji, w końcu jest ważne kogo obdarza się zaufaniem.
Po przeczytaniu tej lektury zastanawiałam się jak Kay mogła być tak zaślepiona, żeby nie widzieć niepokojących sygnałów. Rozumiem, że mogła być szantażowana , zastraszana i poniżana przez Simona i w związku z tym bała się złożyć doniesienie na policje,obawiała się o bezpieczeństwo swoje , rodziny i przyjaciół, jednak nie rozumiem jak można ze szczegółami opowiadać o swoim prywatnym życiu na pierwszym spotkaniu? Nie znając tej osoby i nie wiedząc jakie ma intencje.Oczywiście nie każda poznana osoba jest psychopatą, ale instynktem samozachowawczym nie zaszkodzi się kierować. Podczas czytania kibicowałam Kay, kiedy zdecydowała się uwolnić z toksycznego związku, ale momentami jej naiwność zaczęła mnie irytować. Cała powieść jest wstrząsająca, trzyma w napięciu, nie brakuje w niej wulgaryzmów aby pokazać brutalność sytuacji do czego doprowadza związek z nieodpowiednim mężczyzną. Ta książka jest dla osób lubiących czytać autentyczne i dramatyczne historie, o mocnych nerwach. Powieść jest przesiąknięta emocjami, pokazuje strach wiezionej i kontrolowanej osoby, okrucieństwo oprawcy i wolę walki aby się uwolnić i zmienić swoje życie.
"Fatalne zauroczenie" jest przestrogą, aby poważnie się zastanowić kogo obdarza się uczuciem i do czego prowadzi związek z niezrównoważonym i agresywnym człowiekiem. Idealnie odzwierciedla przekaz przysłowia mówiącego, że "Nie wszystko złoto, co się świeci".

No cóż, ta książka wywoływała we mnie bardzo skrajne emocje. Jestem zła na bohaterkę/autorkę, która wplątała się w chory związek, od początku źle rokujący. Bardzo mnie irytowało Jej zachowanie i naiwność.
Z drugiej jednak strony, pomyślałam o tym co mogła czuć, jako 40letnia kobieta, pragnąca mieć dziecko i "normalną" rodzinę.
Niestety chyba nigdy nie zrozumiem zachowanie takich kobiet, kobiet, które dają sobą pomiatać i nie walczą z oprawcą. Pewnie nigdy jeśli sama tego nie doświadczę...

Niestety chyba nigdy nie zrozumiem zachowanie...

Kay jest już dorosłą kobietą. Marzy jej się dom, mąż i dziecko. Wie, że na to ostatnie ma coraz mniej czasu, gdyż jej zegar biologiczny tyka. Od czterech lat związana jest z kilka lat młodszym Robem. Pewnego dnia w restauracji poznaję przystojnego mężczyznę o imieniu Simon. Od samego początku zawrócił w jej głowie, przekręcając wszystko do góry nogami. Dla niego kończy swój wieloletni związek, zaniedbuję pracę i przyjaciół. Mężczyzna początkowo częstuję ją miłymi słówkami, mówi jej, że chciałby mieć z nią dziecko, czyli to o czym tak bardzo marzyła. Jednak wkrótce okazuję się, że Simon nie jest wcale takim ideałem na jakiego początkowo wyglądał. Cały czas kontroluje Kay, nie pozwala jej od siebie odejść. Również wychodzi na jaw, że miał on problemy z prawem. Kobieta jest zmuszona walczyć o swoją pełną wolność.

Mam mieszane uczucia do tej lektury. Z jednej strony pomysł dobry, historia kobiety, która jest prześladowana przez mężczyznę, którego kochała. Jednak są pewne ale. Główna bohaterka irytowała mnie jak mało która. Miała według mnie szczęśliwy spokojny związek, a na stare lata zachciało jej się czegoś nowego. Owszem chciała dziecka, a na to czasu miała już nie wiele. Jednak zachowała się okropnie wobec Roba, który w sumie był moim ulubionym bohaterem tej książki. Nie rozumiałam jeszcze jednego, skoro już dowiedziała się jaki jest Simon to czemu od niego nie odeszła od razu? Może trudno mi zrozumieć jej zachowanie, ponieważ ja w takiej sytuacji nigdy nie byłam.
Jakoś tam męczyłam się czytając, chciałam ją jak najszybciej skończyć żeby móc zacząć kolejna. Okładka w sumie nie zachwyca, choć pasuję do treści, co działa na plus. Chociaż jest przecież w tej książce morał i to dość dobry. Żeby się szybko nie zakochiwać i nie ufać tak od razu bezgranicznie facetowi, bo może to się źle skończyć.

Seria Pisane przez życie jak sama nazwa wskazuje zawiera autentyczne historie. Opisuje drastyczne, często wręcz brutalne wydarzenia i przeżycia ludzi. Jej bohaterkami są kobiety , dzieci , osoby , które sporo wycierpiały i dostały od życia surową lekcję . Mogłyby zachować własne historie tylko dla siebie , ale postanowiły ku przestrodze opowiedzieć je aby ten kto będzie czytał kolejne karty ich historii wiedział , że nie jest to fikcja literacka lecz prawdziwe i często bolesne wspomnienia. Być może dzięki lekturze ich książki ktoś zacznie zwracać uwagę na rzeczy, które wcześniej nie miały znaczenia. Czy literatura i życie może pokazywać również negatywną stronę uczucia, które większość uważa za najpiękniejsze. Kay Schubach opowiadając czytelnikom swoją historię pragnie pokazać , że czasem rzeczywiście może tak się zdarzyć.

Fatalne zauroczenie to opis toksycznego związku autorki z przypadkowo spotkanym mężczyzną.. Kobieta miała wszystko o czym marzy osoba w jej wieku. mieszkanie pracę i oddanych przyjaciół. Brakowało jej tylko jednego- możliwości zostania matką. Partner pisarki nie był gotowy do tego aby zostać ojcem a Kay wiedziała, że biologiczny zegar tyka i czasu jest coraz mniej. Schubach spotkała Simona w kawiarni i niemal od razu wiedziała a przynajmniej myślała , że wie kim on jest. Widziała w nim kogoś kto spełni wszystkie jej oczekiwania i da to czego nie mógł podarować narzeczony. Bohaterka zdawała sobie sprawę iż to co robi jest niebezpieczne. Jednak nigdy nie przypuszczała, że życie u boku tego , którego uznała za księcia z bajki będzie dla niej nie wybawieniem a udręką. Zaufała uwierzyła , rzuciła wszystko.została odcięta od znajomych i najbliższej rodziny. Początkowo czuła się jak dziewczyna, która spotkała tego jedynego. Po kilku dniach kiedy tak zwany magiczny czar prysł poznała prawdziwą naturę kochanka. Agresywny partner nie tylko odizolował ją od ludzi , ale także zaczął ranić, krzywdzić i niszczyć psychicznie. Kobieta stała się bezbronną marionetką , która mimo usilnych starań nie może nic zrobić bo wie , że to i tak obróci się przeciwko niej. Czy Kay w końcu się opamięta i zacznie walczyć o siebie ? Czy wystarczy jej czasu aby wyjść ze spirali kłamstw w, którą sama się wplątała? Zapraszam do przeczytania opowieści pełnej , przemocy agresji i nienawiści i w większości negatywnych emocji. Wtedy na pewno uzyskasz odpowiedzi na powyższe pytania.

Mówiąc zupełnie szczerze gdy przewracałam kolejne strony tej pozycji literackiej nie potrafiłam wyobrazić sobie opisywanej na nich historii choć autorka nie zamierzała pomijać brutalnych szczegółów. Podczas czytania na usta cisnęło mi się mnóstwo pytań. Najważniejsze z nich brzmiały :

Jak można być tak okrutnym wobec kobiety , którą zwodziło się obietnicami i przyrzekało wspólne szczęście?

Kiedy miłość przeradza się w obsesję?

Do czego to uczucie może doprowadzić?

Do tej pory się nad tym zastanawiam , emocje jeszcze nie do końca opadły a ja dalej próbuję zrozumieć postępowanie bohaterki , znaleźć jakieś racjonalne wytłumaczenie jej postępowania . Czy przyczyną był strach przed kolejnym odrzuceniem , obawa o dalszą karierę zawodową , sama nie wiem. Język powieści jeszcze bardziej dobitnie pokazuje tragizm tej historii. Czytelniczki i czytelnicy muszą być przygotowani na sporo kontrowersji , wulgaryzmów i drastycznych scen. To książka dla ludzi o mocnych nerwach. Znajdziemy w niej całą masę uczuć jednak przeważają te negatywne. Jest nieustanny gniew, strach , nasilająca się złość , irytację i agresję. Ta część cyklu pokazuje co miłość potrafi zrobić z człowiekiem. To dramatyczny opis konsekwencji jakie niosą ze sobą decyzje podejmowane pod wpływem silnych emocji. Jest to także pewnego rodzaju ostrzeżenie dla tych, którzy jeszcze nie znają dramatycznych skutków chwilowego zauroczenia.

• Pisane przez życie
  • Literatura faktu
  • Przeczytam na samym końcu

Dodaj cytat z książki Fatalne zauroczenie