Droga do nadziei

Wydawnictwo: Hachette Polska
Flucht in die Hoffnung: Wie ich meine Tochter aus Tunesien befreite
literatura faktu
Marion

Gdy młoda nauczycielka, Tina Rothkamm, przed jedenastu laty zarezerwowała wycieczkę na tunezyjską wyspę Dżerba, nie przypuszczała, jak bardzo odmieni ona jej życie. Szarmancki i otwarty na świat lekarz, Faouzi, szturmem zdobywa jej serce. Dopełnieniem szczęścia jest oczekiwanie na narodziny córki Emiry. Jednak już podczas nocy poślubnej pozorny książę z bajki przemienia się w brutalnego...

Jednak już podczas nocy poślubnej pozorny książę z bajki przemienia się w brutalnego despotę. Tina Rothkamm żyje w obcym kraju i jest traktowana jak niewolnica. Mijają lata życia w ciągłym strachu. Tina stara się walczyć o swoją kobiecą godność i o wolność dla siebie i swojej córki.

źródło opisu: http://www.empik.com/droga-do-nadziei-rothkamm-tin...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/droga-do-nadziei-rothkamm-tin...»

Adrianna__ | 2019-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2019

Czytanie książek, których autorem było samo życie nigdy nie jest łatwe. Musimy cały czas pamiętać, że to wydarzyło się naprawdę, że takie historie mają miejsce w dzisiejszym cywilizowanym świecie. Dlatego nie czytam takich książek zbyt często.
Bohaterką i jednocześnie narratorką książki jest Niemka Tina Rothkamm. Na początku nowego tysiąclecia wyjeżdża na wakacje do Tunezji, gdzie chce otrząsnąć się po nieudanym małżeństwie i pogodzić się z faktem, że jej dwaj synowie mieszkają z ojcem. Te wakacje mają być rachunkiem sumienia, a także postanowieniem, że zrobi wszystko by odzyskać opiekę nad synami. Pewnego dnia poznaje Farida, który studiuje medycynę. Młody mężczyzna swoją pewnością siebie i zdecydowaniem skrada się serce Niemki. Ich miłość rozkwita w zastraszającym tempie, ale po fazie euforii przychodzi codzienność, czyli nieumiejętność znalezienia przez Farida europejskiego szpitala, gdzie mógłby odbyć praktyki lekarskie. Niechęć do podjęcia również jakiejkolwiek innej pracy, bo...

Agnieszka Świderek | 2016-05-16
Przeczytana: 16 maja 2016

Historia wstrząsająca i wzruszająca zarazem. Obraz siły, odwagi, desperacji oraz ogromnej determinacji i wiary. Pokazuje życie człowieka uzależnionego od statusu społecznego, ale i opieszałości, niewydolności ustawodawstwa. Przede wszystkim jednak przedstawia dramat matki zamkniętej w potrzasku różnic kulturowych i korupcji.

brasilka2 | 2014-11-15
Na półkach: Przeczytane, Arabskie
Przeczytana: 15 listopada 2014

Tytuł powinien być "Droga do głupoty". Nie da się tego spokojnie czytać bez narastającej irytacji na autorkę.

Maria_B | 2014-11-14
Przeczytana: listopad 2014

Bardzo ciekawa książka. Zdesperowana bohaterka podejmuje jedną z najtrudniejszych decyzji w swoim życiu i ucieka łodzią rybacką przez otwarte morze.

Joanna | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

Niesamowita historia kobiety - dobrze, że z happy endem:)

Na przełomie kilku lat , na rynku pojawiło się bardzo dużo publikacji stworzonych na faktach opisujących związki mieszane kulturowo
i religijnie.W każdej z tych książek ,które jak dotąd udało mi się przeczytać,wylania się bardzo poważny problem przepaści kulturowej szczególnie ma to związek z kultura Arabska.
Wszystkie te historie w pewien sposób ,są do siebie podobne .Z początku obraz sielanki , wielkiej miłości jaka łączy dwoje ludzi wychowanych w zupełnie innym środowisku,później wielkie rozczarowanie ,narzucanie swojej woli , podporządkowanie się kulturze męża ,aż dochodzi do najgorszego czyli separacji matki od dzieci . Ponieważ w kulturze muzułmańskiej prawa opieki ma przede wszystkim ojciec,matka jest na przegranej pozycji . Schemat ten powtarza się wielokrotnie w tych wszystkich książkach w ‘’Drodze do Nadziei’’ nie było inaczej .Nagła miłość która połączyła Farida i Tinę właściwie tuz po ślubie przemienia się w wielkie rozczarowanie i gorycz oraz strach o swoje Zycie...

Paulina | 2014-07-19

„Droga do nadziei” to książka z serii „pisane przez życie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Hachette.
Autorką utworu jak również jej główną bohaterką jest Tina Rothkamm, która dokładnie opowiada swoją historię
od momentu przyjazdu po raz pierwszy do Tunezji, aż do chwili gdy razem ze swoją córką, były już bezpieczne.
Dzięki dokładnym opisom sytuacji oraz przeżyć wewnętrznych, bez trudu można wczuć się w ciężkie położenie bohaterki.
Język czaasmi mnie drażnił,poza tym autorka opowiada z wyprzedzeniem niektóre wydarzenia, przez co powieść nie trzymała w napięciu Czytelnika.
Cała historia jest bardzo ciekawa i wciągająca, a książkę czyta się jednym tchem. W książce znajdują się zdjęcia przedstawiające autorkę w Tunezji. Dzięki temu,możemy zobaczyć np,łódkę którą wracała do domu...
Moim zdaniem to całkiem dobra pozycja dla miłośników literatury faktu.

hesa | 2014-05-30
Przeczytana: 30 maja 2014

Wspomnienia dość dobrze napisane i dobrze się czyta, ale autorka czasami zachowuje się tak naiwnie, wprost prosi się o kłopoty, że aż staje się to denerwujące. Dobrze, że historia choć dobrze się kończy.

kikusiaa16 | 2014-05-15

Miło się ją czyta. Pokazuje jak to człowiek potrafi być zaślepiony uczuciami.

Asia Reda | 2014-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Książka ciekawa, przedstawiająca prawdziwe życie, na szczęście w tej historii zakończenie jest szczęśliwe. Przyjemnie się czyta i myślę, że warto do niej zajrzeć. Jednakże nie jest to jakaś niesamowita książka, bynajmniej dla mnie. Ale cieszę się, że na nią akurat trafiłam.