Spadek

Cykl: Dzieci sztormu (tom 24)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Synnes arv
romans, saga norweska
Amanda

Dramatyczne poszukiwania Christophe'a i Sary mają swój finał na statu Madsa Danielsena. Ku zaskoczeniu Agnete Sara nie waha się narazić własnego życia, by pomóc swojemu ojcu. Sophie decyduje się poślubić Ericha, mimo iż Abraham i Havor usiłują ją od tego odwieść. Sophie jednak skrywa przed swym przyszłym mężem pewną tajemnicę... Żona Johannesa powraca na Jomfruland. W rozmowie z Agnete stara się ją przekonać, by spojrzała inaczej na służącą z Risor. Tymczasem Ingela i Felipe zaskakują wszystkich...

Przytłaczająca cisza wypełniła niewielki salonik pod pokładem. Na ławce siedział Mads i trzymał przed sobą Sarę. Jedną ręką chwycił ją za włosy, a w drugiej, tuż przy szyi dziewczynki, trzymał nóż.
- Zabiję ją - oświadczył spokojnie, uchwyciwszy wzrok Agnete. - Tak czy inaczej zabiorę ją ze sobą.

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie