Przeprowadzka do siódmego nieba

Wydawnictwo: ADAMUS

Julia jest zszokowana: rodzice postanowili się przeprowadzić. Julia, siłą rzeczy też musi zmienić miejsce zamieszkania. W nowej klasie jest okropnie, a rej wodzi zarozumiała Helen. Na szczęście wkrótce w klasie pojawia się kolejna nowa- Matylda. Od razu przypadają sobie z Julią do gustu i zaprzyjaźniają się. Matylda w ogóle nie przejmuje się głupawymi zachowaniami koleżanek z klasy i, niestety, kompletnie nie interesuje się chłopcami: Faceci sprawiają tylko kłopoty! Tymczasem właśnie w tej kwestii Julia pilnie potrzebuje jej wsparcia: zakochała się na zabój! Sabine Both, autorka przygód Julii, mieszka w Kolonii. Spokojne dzieciństwo, burzliwe dojrzewanie i młodsza siostra dostarczają sporo pomysłów na zabawną powieść młodzieżową.

Airi | 2014-08-11
Na półkach: 2014, Przeczytane

Kiedyś uwielbiałam czytać książki tego typu, ale chyba już z nich wyrosłam. Mimo to polecam młodszym osobom. Można spędzić przy niej naprawdę miły wieczór.

Natalia | 2012-12-26

Książka lekka i przyjemna. Zakończenie oczywiście przewidywalne, ale mi się tam podobała.

Aramina | 2015-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2015

Robiąc porządki w półkach natknęłam się na serię książek młodzieżowych, które kupowałam mając bodajże 12 i 13 lat. Z racji, że nie pamiętam obecnie o czym były, wybrałam dwie najbardziej zapomniane (powyższa jest pierwszą z wybranek) i postanowiłam sobie przypomnieć, za jaką literaturą wówczas szalałam.
Książka jest z gatunku lekkich, naiwnych i nierealnych pod kątem logicznym, ale która 12-latka zastanawia się nad absurdalnością historyjek miłosnych z happy endem? Kiedyś dla niej (i jej podobnym) poświęcałam długie godziny, czytając jedną za drugą z uśmiechem na twarzy. Obecnie... cóż, też z uśmiechem, ale sarkastycznym. Znudził mnie zbyt prosty język, przewidywalna do bólu fabuła i cukierkowatość powieści, ale biorąc pod uwagę, że to zdecydowanie nie moja już kategoria wiekowa, nie mam prawa oceniać, czy książka ta jest dobra, czy też nie. Pamiętając swoje odczucia (jak przez mgłę, ale jednak :P) towarzyszące przygodzie z serią w odpowiednim do tego czasie - poleciłabym dla...

Gocholudek | 2014-06-16
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 15 czerwca 2014

Z racji, że cierpię ostatnio na chęć wrócenia do dawnych lat, stwierdziłem, że jakiś tytuł od Sabine Both może być lekkim czytadełkiem, z którym się ot tak zapoznam, na godzinkę, czy dwie.
Może jestem nieco za stary na takie książki już, ale główna bohaterka, zresztą jak i inne były takie strasznie... płaskie. Jakoś mimo tych pozornych udziwnień i różnic między nimi, w rzeczywistości żadna niczym specjalnym się nie wyróżniła. Ale okej, to luźna książka dla młodszych czytelników, więc rozumiem.
Co jest minusem? Pewnie to, że od początku wiedziałem jak się skończy, mimo tego przeczytałem to ot tak. Szczerze mówiąc, szału nie było, ale jako lekki "odmóżdżacz" nadało się idealnie. I w sumie młodszym osobom mogę to z czystym sumieniem polecić też jako coś bardzo lekkiego, z prostym językiem i niewymagającą historią.

aaandzik | 2014-01-08

Po skończeniu tej książki czułam, że coś jest nie tak. Czytając pierwszy rozdział miałam nadzieję na interesującą historię, lecz z każdym kolejnym miałam coraz większe wątpliwości. Może za dużo wymagam, ale uważam, że historia o tak głupiutkich nastolatkach jest zbyt naciągana. Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam, ale główna bohaterka, w wieku czternastu lat, radziła się w sprawach damsko-męskich swojej młodszej siostry. What?!
Z każdą kolejną stroną historia wydawała mi się nijaka, a bohaterka po prostu zdezorientowana. W sumie nie wiedziałam jak zareagować na tą książkę. Chyba wyrosłam z tych historyjek.
Tak więc podobał mi się początek i koniec. Cóż, miło wiedzieć, że są jeszcze chłopcy, którzy okazują swoje uczucia poprzez dokuczanie.
Książkę czyta się na raz, jednak ni polecam wymagającym czytelnikom.

Aniapol | 2013-06-18

Kocham to!!! Tę właśnie książkę czytałam jako pierwszą z książek Sabine Both. Zaskoczyło mnie jak szybko i łatwo mi się ją czytała.Super książka,trochę domyślna ale to nic.Bardzo serdecznie polecam.Szkodatylko że taka krótka ;D

Julia Kowalska | 2013-09-14

Książka godna przeczytania.