Rothschildowie. Portret rodzinny

Tłumaczenie: Maciej Słomczyński
Wydawnictwo: Jasieńczyk
Die Rothschilds. Porträt einer Familie
Rothschild (rodzina), Żydzi

Kim byli? Kim są? Dzieje największej bankierskiej rodziny świata. Odczytujemy je z zapartym tchem jak najlepszą powieść sensacyjną, nie mogąc uwierzyć, że wszystko to działo się i dzieje naprawdę.

źródło opisu: http://siedmiorog.pl/k204_rothschildowie_

źródło okładki: http://nakanapie.pl

stareprawo | 2015-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Tę książkę czytałem jak najlepszy kryminał choć temat odległy. Najbogatsza rodzina Świata, Bill Gates to pikuś. Ich powiązania, koneksje, wpływy, zamiłowanie do pokojowych rozwiązań konfliktów (poza utarczkami a nawet wojnami z innymi bankierami), budzi podziw. Czytało się nadzwyczaj lekko, czasem z uśmiechem a jeszcze częściej z podziwem dla gry słów. I tu mój finał, o tłumaczach nie piszemy, autorzy ważniejsi. OTÓŻ NIE, śmiem twierdzić, że ta książka jest lepiej przetłumaczona niż napisana. Po jej przeczytaniu zajrzałem na początek i z radością przeczytałem, że dał ją nam drobnym leniuszkom nie znającym angielskiego pan Maciej Słomczyński, którego wszystkie kryminały stoją od kilkudziesięciu lat na mojej półce. Dzięki panie Macieju. Pan swym czarodziejskim językiem spowodował nadzwyczajną lekkostrawność "Rothschildów"

Ela | 2017-03-27
Przeczytana: 2016 rok

Muszę przyznać,ze nie przebrnęłam przez cała. Pisane z myślą dla historyków.

książek: 1901
ewa | 2017-05-03