Kobiety fotografują dla National Geographic

Wydawnictwo: G+J
Women Photographers at National Geographic
83-88132-44-X
albumy

Wspaniale ilustrowana kronika osiągnięć kobiet - fotografików, od ponad stu lat współpracujących z ''National Geographic''. Zebrano tu znakomite, niekiedy dramatyczne zdjęcia, zarówno barwne, jak i czarno-białe. Pejzaże, portrety, zdjęcia wietnamskiego koszmaru wojennego, zrobione przez Dickey Chapelle i opublikowane już po jej śmierci na polu walki oraz ponad 140 innych fotografii o różnej tematyce. W książce umieszczono także zbiory pięciu wybitnych kobiet - fotografików, którym towarzyszą bardzo osobiste eseje, zawierające przemyślenia o fotografii i życiu.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J RBA

źródło okładki: Wydawnictwo G+J RBA