Biblia rozstania. Jak odzyskać równowagę emocjonalną po rozstaniu.

Wydawnictwo: Rebis
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
rozstanie, związki
poradniki
Anita

Jak odzyskać równowagę emocjonalną i odbudować satysfakcjonujące życie po rozstaniu. Zerwanie lub rozwód przytrafia się wielu parom, a zakończeniu poważnego związku często towarzyszy ogromne cierpienie. Terapeutka Rachel Sussman odsłania tajniki postępowania, które pomaga na nowo zapanować nad własnym życiem. Na podstawie sesji terapeutycznych z kobietami cierpiącymi po zerwaniu lub rozwodzie...

Zerwanie lub rozwód przytrafia się wielu parom, a zakończeniu poważnego związku często towarzyszy ogromne cierpienie. Terapeutka Rachel Sussman odsłania tajniki postępowania, które pomaga na nowo zapanować nad własnym życiem. Na podstawie sesji terapeutycznych z kobietami cierpiącymi po zerwaniu lub rozwodzie opracowała prosty, lecz skuteczny program powrotu do normalności, który obejmuje:
* zdrowienie: przejście fazy rozpaczy i zbudowanie systemu wsparcia,
* zrozumienie: ustalenie i zaakceptowanie prawdziwych przyczyn rozstania,
* transformację: stawanie się silną i przekonaną o własnych możliwościach osobą.
Autorka, przytaczając prawdziwe historie różnych kobiet, inspiruje i udowadnia, że rozstanie to nie koniec świata i może nawet stać się bodźcem do stworzenia zupełnie nowego, interesującego życia.

źródło opisu: matras.pl

sharifa | 2014-08-04

Myślę, że to całkiem dobra pozycja. Składa się z trzech części - "zdrowienie", w której zamieszczono wskazówki pozwalające przetrwać rozstanie, "zrozumienie", w której mamy okazję przyjrzeć się naszym schematom relacyjnym i uświadomić sobie, dlaczego związek nie wyszedł, oraz "transformacja", gdzie opisano sposoby powrotu do życia i odnalezienia utraconej radości. Wydaje mi się, że może otworzyć oczy i stanowić pocieszenie, na pewno jest bardzo optymistyczna. Sięgnęłam po nią z ciekawości, a nie z potrzeby (nie rozstałam się z nikim w ostatnim czasie), ale mimo to polecam, bo wydaje mi się, że bardzo mądrze podejmuje temat.